Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Ceny wszystkich ofert złożonych w postępowaniu przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 268 000,00 zł, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. W związku z powyższym, Zamawiający jest zobligowany unieważnić postępowanie zgodnie z podstawą prawną wskazaną powyżej

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup nowej koparki kołowej obrotowej

Zamawiający Gmina Chybie - Wójt Gminy Chybie (Chybie, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Zakup nowej koparki kołowej obrotowej”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Chybie - Wójt Gminy ChybieChybie, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 2 grudnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 434 280 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Ceny wszystkich ofert złożonych w postępowaniu przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 268 000,00 zł, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. W związku z powyższym, Zamawiający jest zobligowany unieważnić… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Chybie - Wójt Gminy Chybie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182396

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bielska 78

1.5.2.)Miejscowość

Chybie

1.5.3.)Kod pocztowy

43-520

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

33 8586200

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

organizacja@chybie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.chybie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-24dcc3fd-0637-4b4f-916c-650eb66754a6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup nowej koparki kołowej obrotowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-24dcc3fd-0637-4b4f-916c-650eb66754a6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00568818

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00546403

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPN.271.28.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

217000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa do Gminy Chybie jednej sztuki koparki kołowej obrotowej, z przeznaczeniem do prac ziemnych, przeładunkowych, rozbiórkowych (w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026).
Koparka musi być fabrycznie nowa, nieuszkodzona, pozbawiona wad fizycznych i prawnych, rok produkcji nie starszy niż 2024, dopuszczona do stosowania/ obrotu na terenie Unii Europejskiej oraz spełniać wymagania określone w polskich przepisach.

4.5.3.)Główny kod CPV

43261000-0 - Koparki mechaniczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Ceny wszystkich ofert złożonych w postępowaniu przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 268 000,00 zł, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. W związku z powyższym, Zamawiający jest zobligowany unieważnić postępowanie zgodnie z podstawą prawną wskazaną powyżej.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

311805 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

694335 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43261000-0Koparki mechaniczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
434 280 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 051 zł558 510 zł
Rozstęp międzykwartylowy
314 459 zł
Źródło próbki
CPV 43261000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 051 zł
Mediana
434 280 zł
Górny kwartyl
558 510 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chybie - Wójt Gminy Chybie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chybie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43261000-0 (Koparki mechaniczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.