Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
239 210 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 11. Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części Część 1: Środki do utrzymania czystości 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1
    Wartość umowy
    93 493 zł
    8 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części Część 2: Środki profesjonalne Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ dla częś
    Wartość umowy
    133 092 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części Część 3: Ścierki i ręczniki Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ dla części
    Wartość umowy
    12 625 zł
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
15 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówień jednostkowych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części

Zamawiający Politechnika Lubelska (Lublin, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 239 210 zł. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Politechnika LubelskaLublin, Lubelskieopublikowano 2 grudnia 2025
Łączna wartość umów
239 210 zł
Liczba ofert
15 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,7 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: BDS Sp. z o. o. (część 1); Sylpo-Zauber Sp. z o.o. (część 2); Przedsiębiorstwo Handlu Hurtowego Waldemar Kruszyński (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 239 209,90 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 15 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POLITECHNIKA LUBELSKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001726

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Nadbystrzycka 38D

1.5.2.)Miejscowość

Lublin

1.5.3.)Kod pocztowy

20-618

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

815384633

1.5.8.)Numer faksu

bzp@pollub.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@pollub.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pollub.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1172455

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-129c474b-5845-41db-ab87-75442e87fbbd

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00568438

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043958/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00425344

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AP-272-TP-102/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

268184,93 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części Część 1

Środki do utrzymania czystości 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ dla części 1

4.5.3.)Główny kod CPV

39800000-0 - Środki czyszczące i polerujące

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39832000-3 - Produkty do zmywania naczyń

39831000-6 - Preparaty piorące

33711900-6 - Mydło

39831300-9 - Środki do czyszczenia podłóg

39831210-1 - Detergenty do zmywarek

39831600-2 - Środki do czyszczenia toalet

39811100-1 - Odświeżacze powietrza

4.5.5.)Wartość części

102552,70 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części
Część 2: Środki profesjonalne
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ dla części 1-3.

4.5.3.)Główny kod CPV

39800000-0 - Środki czyszczące i polerujące

4.5.5.)Wartość części

152072,77 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa środków czystości na potrzeby Politechniki Lubelskiej z podziałem na części
Część 3: Ścierki i ręczniki
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ dla części 1-3

4.5.3.)Główny kod CPV

39514000-8 - Bielizna toaletowa i kuchenna

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39514100-9 - Ręczniki

39514200-0 - Ścierki

4.5.5.)Wartość części

13559,46 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

7

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

93493,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

93493,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

93493,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BDS Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462313838

7.3.3)Ulica

ul. Garbarska 16

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-340

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

93493,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

133092,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

133092,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

133092,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Sylpo-Zauber Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9462729220

7.3.3)Ulica

ul. Mełgiewska 24

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-234

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

133092,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

10000,18 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

16645,06 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12624,65 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlu Hurtowego Waldemar Kruszyński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7120312496

7.3.3)Ulica

ul. Łęczyńska 53

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-313

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12624,65 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39800000-0Środki czyszczące i polerujące
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
263 296 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
144 751 zł1 034 182 zł
Rozstęp międzykwartylowy
889 431 zł
Źródło próbki
CPV 39800000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
144 751 zł
Mediana
263 296 zł
Górny kwartyl
1 034 182 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Lubelska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 239 210 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39800000-0 (Środki czyszczące i polerujące). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BDS Sp. z o. o. (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.