Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
233 150 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    TUZ Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna· Warszawa
    Wartość umowy
    195 750 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 21. Ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów zarządzanych, stanowiących własność lub użytkowanych przez Miasto Pszów i/lub miejskie jednostki organizacyjne. 2. Szczegółowy opis, zakres i sposób wykonywania przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik
    GENERALI TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SA· Warszawa
    Wartość umowy
    35 898 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3
    Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”· Warszawa
    Wartość umowy
    1502 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Klauzule fakultatywne40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowe ubezpieczenie Miasta Pszów i miejskich jednostek organizacyjnych

Zamawiający Miasto Pszów (Pszów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowe ubezpieczenie Miasta Pszów i miejskich jednostek organizacyjnych”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 233 150 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Miasto PszówPszów, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 2 grudnia 2025
Łączna wartość umów
233 150 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: TUZ Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (część 1); GENERALI TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SA (część 2); Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 233 150,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO PSZÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pszowska 534

1.5.2.)Miejscowość

Pszów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-370

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@pszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-315c10f8-b19f-4ad9-8dd5-607b7890e17e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe ubezpieczenie Miasta Pszów i miejskich jednostek organizacyjnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-315c10f8-b19f-4ad9-8dd5-607b7890e17e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00568283

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043736/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Kompleksowe ubezpieczenie Miasta Pszów i miejskich jednostek organizacyjnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00485197

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AIR.271.15.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Ubezpieczenie mienia oraz odpowiedzialności cywilnej Miasta Pszów i miejskich jednostek organizacyjnych.
2. Szczegółowy opis, zakres i sposób wykonywania przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik nr 6 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne.
3. Wykonawca zobowiązany będzie do wystawienia polis ubezpieczeniowych osobno dla każdej jednostki organizacyjnej Miasta Pszów lub wystawienie jednej polisy ubezpieczeniowej obejmującej ochroną wszystkie jednostki a dla każdej jednostki organizacyjnej zostanie osobno wystawiony dokument potwierdzający ochronę ubezpieczeniową (certyfikat, zaświadczenie) wraz z wysokością składki oraz terminem płatności składki.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

66515100-4 - Usługi ubezpieczenia od ognia

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

66516400-4 - Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.)Wartość części

222788,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów zarządzanych, stanowiących własność lub użytkowanych przez Miasto Pszów i/lub miejskie jednostki organizacyjne.
2. Szczegółowy opis, zakres i sposób wykonywania przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.)Wartość części

39126,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków strażaków ratowników OSP i kandydatów na strażaków ratowników OSP, członków młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz osób skierowanych do robót publicznych, prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych z Urzędu Pracy, wyrokiem sądu do prac, wolontariuszy, praktykantów, stażystów.
2. Szczegółowy opis, zakres i sposób wykonywania przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik nr 8 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

4.5.5.)Wartość części

6770,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

188715,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

208070,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

195750,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TUZ Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 542947783

7.3.3)Ulica

ul. Domaniewska 41

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-672

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

195750,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2027-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

35898,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

75323,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

35898,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GENERALI TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 016029008

7.3.3)Ulica

ul. Senatorska 18

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-082

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

35898,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2027-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1502,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1502,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1502,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012114579

7.3.3)Ulica

ul. J. Raabego 13

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-793

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1502,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2027-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Pszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 233 150 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TUZ Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.