Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 ustawy PZP - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty” Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu złożono oferty, których cena przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, zatem zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej. Kwota, którą Zamawiający zami

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa koparko – ładowarki samobieżnej z podwoziem kołowym na potrzeby Gminy Kłomnice

Zamawiający Gmina Kłomnice (Kłomnice, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Zakup i dostawa koparko – ładowarki samobieżnej z podwoziem kołowym na potrzeby Gminy…”.

Zamawiający: Gmina KłomniceKłomnice, Śląskieopublikowano 1 grudnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 434 280 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 ustawy PZP - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kłomnice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151397983

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strażacka 20

1.5.2.)Miejscowość

Kłomnice

1.5.3.)Kod pocztowy

42-270

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34/3281-122

1.5.8.)Numer faksu

34/3281-121

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

astepien@klomnice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.klomnice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/klomnice/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa koparko – ładowarki samobieżnej z podwoziem kołowym na potrzeby Gminy Kłomnice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9c918165-9aa9-4f7a-a576-b592621f77ff

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00567704

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00049807/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Zakup i dostawa koparko - ładowarki samobieżnej z podwoziem kołowym na potrzeby Gminy Kłomnice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00534208

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZI-IZ.271.17.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Zakup i dostawa koparko - ładowarki samobieżnej z podwoziem kołowym na potrzeby Gminy Kłomnice. 2. Zakres zadania obejmuje w szczególności: 2.1 Zakup i dostawę fabrycznie nowej, w pełni technicznie sprawnej, kompletnej, bezwypadkowej oraz wolnej od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych koparko - ładowarki samobieżnej z podwoziem kołowym – 1 szt o następujących minimalnych parametrach technicznych: • Rodzaj maszyny: koparko ładowarka kołowa, przeznaczona do prac ziemnych i załadunkowych • Moc silnika: nie mniej niż 70 kW (ok. 95 KM) • Napęd: na cztery koła (4x4) • Skrzynia biegów POWERSHIFT 4 biegów do przodu. 3 do tyłu • Ride Control (pływająca łyżka ładowarki) • Łyżka przednia: o pojemności min. 1,2 m³, otwierana z zębami i widłami do palet • Ramię teleskopowe 4,3m • Kabina operatora: ogrzewana, z klimatyzacją, wyposażona w fotel amortyzowany i radio bluetooth. • Sterowanie koparką za pomocą joysticków • Osłona wału napędowego • Osłona świateł tylnych • Światła robocze LED • Łyżka kopiąca z zębami o szerokości 610mm • Łyżka skarpowa 1600mm • Opony: przód 20”, tył 26” • Gumy na tylnych podporach • Szybkozłącze mechaniczne uchylne hydraulicznie na ramieniu koparkowym • Szybko wypinacz manualny na ramieniu ładowarki 2.2 Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę koparko - ładowarki samobieżnej z podwoziem kołowym do siedziby Zamawiającego. 2.3 Koparko - ładowarka będące przedmiotem dostawy w chwili jego odbioru przez Zamawiającego musi mieć ważne badania techniczne – jeśli dotyczy 2.4 Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) odpowiadać wszystkim cechom określonym w specyfikacji warunków zamówienia b) być nowy i zgodny z obowiązującymi normami c) posiadać komplet dokumentacji techniczno – eksploatacyjnej d) wykonawca zobligowany będzie do przeszkolenia personelu z zakresu obsługi dostarczonego przedmiotu zamówienia w dniu dokonania dostawy.

4.5.3.)Główny kod CPV

43261000-0 - Koparki mechaniczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

43300000-6 - Maszyny i sprzęt budowlany

43261100-1 - Ładowarki mechaniczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 3 ustawy PZP - „Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu złożono oferty, których cena przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, zatem zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
Kwota, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, podana bezpośrednio przed otwarciem ofert wynosi 490 000,00 zł brutto, natomiast cena najkorzystniejszej oferty wynosi: 682 527,00 zł brutto.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43261000-0Koparki mechaniczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
434 280 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
217 000 zł554 038 zł
Rozstęp międzykwartylowy
337 038 zł
Źródło próbki
CPV 43261000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
217 000 zł
Mediana
434 280 zł
Górny kwartyl
554 038 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kłomnice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłomnice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43261000-0 (Koparki mechaniczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.