Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
40 436 zł
Umowa zawarta
4 grudnia 2023
Okres realizacji
7 dni
Oferty w postępowaniu
0 ofertceny: 40 436 zł – 50 307 złodrzucone: 1
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa opału na część sezonu grzewczego 2023/2024

Zamawiający Gmina Grzmiąca (Grzmiąca, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa opału na część sezonu grzewczego 2023/2024”, wybierając ofertę wykonawcy AGROLIDER Łukasz Białoskórski. Wartość umowy: 40 436 zł.

Zamawiający: Gmina GrzmiącaGrzmiąca, Zachodniopomorskieopublikowano 28 listopada 2025
Wartość umowy
40 436 zł
Liczba ofert
0 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AGROLIDER Łukasz Białoskórski (Wieluń).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 40 436,25 zł (umowę zawarto 4 grudnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 0 ofert. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 7 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRZMIĄCA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920647

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 1 Maja 7

1.5.2.)Miejscowość

Grzmiąca

1.5.3.)Kod pocztowy

78-450

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@grzmiaca.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.grzmiaca.org.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-799134c0-82d8-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa opału na część sezonu grzewczego 2023/2024

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-799134c0-82d8-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00564943

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00059061/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup i dostawa opału na część sezonu grzewczego 2023/2024

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00493064

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.27.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje dostawę 25 ton ekogroszku – workowanego po 25 kg, o parametrach:
- Wartość opałowa minimum – 28 MJ/kg,
- Zawartość popiołu maksymalnie – 12%,
- Zawartość siarki maksymalnie – 1,2%,
- Wilgotność maksymalnie – 15%.

Miejsce dostawy: plac magazynowy przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Grzmiącej, ul. 1 Maja 6B, 78-450 Grzmiąca (woj. Zachodniopomorskie, powiat szczecinecki).

4.5.3.)Główny kod CPV

09111000-0 - Węgiel i paliwa na bazie węgla

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

40436,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

50307 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

40436,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AGROLIDER Łukasz Białoskórski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

672-192-42-75

7.3.4)Miejscowość

Wieluń

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

40436,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111000-0Węgiel i paliwa na bazie węgla
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
256 940 zł
Próbka: 38 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 309 zł473 190 zł
Rozstęp międzykwartylowy
315 882 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
157 309 zł
Mediana
256 940 zł
Górny kwartyl
473 190 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grzmiąca prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grzmiąca.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 40 436 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111000-0 (Węgiel i paliwa na bazie węgla). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AGROLIDER Łukasz Białoskórski (Wieluń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.