Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
209 971 zł
Umowa zawarta
18 listopada 2025
Okres realizacji
1 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i doposażenie placów zabaw w Żłobku Miejskim w Piekarach Śląskich - Przebudowa i doposażenie placu zabaw zlokalizowanego przy Filii Żłobka Miejskiego w Piekarach Śląskich ul. Bytomska 81

Zamawiający Żłobek Miejski w Piekarach Śląskich (Piekary Śląskie, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i doposażenie placów zabaw w Żłobku Miejskim w Piekarach Śląskich - Przebudowa…”, wybierając ofertę wykonawcy Free Kids s.c. A.Gąsiorek, Z.Andruszewski. Wartość umowy: 209 971 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
209 971 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Free Kids s.c. A.Gąsiorek, Z.Andruszewski (Zawonia), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 209 971,00 zł (umowę zawarto 18 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 1 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Żłobek Miejski w Piekarach Śląskich

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 242571904

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Skłodowskiej-Curie 106

1.5.2.)Miejscowość

Piekary Śląskie

1.5.3.)Kod pocztowy

41-949

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zlobek.biuro@piekary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zlobek.piekary.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-39d58c6e-72a7-47c9-beb9-15650af441d6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i doposażenie placów zabaw w Żłobku Miejskim w Piekarach Śląskich - Przebudowa i doposażenie placu zabaw zlokalizowanego przy Filii Żłobka Miejskiego w Piekarach Śląskich ul. Bytomska 81

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-39d58c6e-72a7-47c9-beb9-15650af441d6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00561354

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00055422/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Przebudowa i doposażenie placów zabaw w Żłobku Miejskim w Piekarach Śląskich ul. Marii Skłodowskiej-Curie 106

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00499147

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

3/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres opracowania obejmuje:
- likwidację istniejących nawierzchni z płyt gumowych na terenie opracowania,
- demontaż dwóch urządzeń zabawowych,
- doposażenie placu zabaw w nowe urządzenia zabawowe.
Zamontowane urządzenia muszą mieć karty techniczne oraz certyfikaty potwierdzające zgodność z normą PN-EN 1176, wydane przez jednostkę certyfikującą posiadającą akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) i oznaczone logiem PCA. Certyfikaty powinny być wydane minimum w programie certyfikacji P5BN (typ akredytacji: 3 wg PN-EN ISO/IEC 17067:2014-01). Karty techniczne powinny zawierać dane techniczne, ilustracje urządzeń oraz oznaczenia fabryczne modeli urządzeń w odniesieniu do danych zawartych w certyfikatach, tak aby stanowić mogły podstawę oceny ofert.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 4 do 5 SWZ.
Pomocniczy przedmiar robót należy traktować wyłącznie jako pomocniczy dokument, który nie narusza ani też nie zmienia zasad rozliczenia całości wynagrodzenia w formie ryczałtu.
2) GWARANCJA - minimum 3 lata gwarancji na urządzenia zabawowe zgodnie z wytycznymi MEN,
- minimum 5 lat dla robót budowlanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

209971,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

209971,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

209971,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Free Kids s.c. A.Gąsiorek, Z.Andruszewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9151766609

7.3.3)Ulica

Trzęsowice 32

7.3.4)Miejscowość

Zawonia

7.3.5)Kod pocztowy

55-106

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

209971,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Żłobek Miejski w Piekarach Śląskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piekary Śląskie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 209 971 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Free Kids s.c. A.Gąsiorek, Z.Andruszewski (Zawonia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.