Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
563 519 zł
Umowa zawarta
24 listopada 2025
Okres realizacji
18 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 563 519 zł – 697 685 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi za każdy kwartał ponad 60 miesięcy 1 punkt (maks. 4 kwartały)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej nr 160639K w km od 0+950 do 1+920 w miejscowości Przybysławice (dz. ewid. nr 224), w miejscowości Rudno Dolne (dz. ewid. nr 738/1), Gmina Nowe Brzesko.

Zamawiający Gmina Nowe Brzesko (Nowe Brzesko, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej nr 160639K w km od 0+950 do 1+920 w miejscowości Przybysławice…”, wybierając ofertę wykonawcy COLAS Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 563 519 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Nowe BrzeskoNowe Brzesko, Małopolskie (powiat Proszowicki →)opublikowano 27 listopada 2025
Wartość umowy
563 519 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy COLAS Polska Sp. z o.o. (Palędzie).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 563 518,76 zł (umowę zawarto 24 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 563 518,76 zł do 697 685,34 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nowe Brzesko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351556228

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krakowska 44

1.5.2.)Miejscowość

Nowe Brzesko

1.5.3.)Kod pocztowy

32-120

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@nowe-brzesko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nowe-brzesko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://nowe-brzesko.pl https://zp-nowebrzesko.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej nr 160639K w km od 0+950 do 1+920 w miejscowości Przybysławice (dz. ewid. nr 224), w miejscowości Rudno Dolne (dz. ewid. nr 738/1), Gmina Nowe Brzesko.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7fa41e4d-7595-4c3b-8972-bdab52d97261

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00559838

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00063191/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa drogi gminnej nr 160639K w km od 0+950 do 1+920 w miejscowości Przybysławice (dz. ewid. nr 224), w miejscowości Rudno Dolne (dz. ewid. nr 738/1), Gmina Nowe Brzesko.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00497204

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIiR-III.271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 160639K w km od 0+950 do 1+920 w miejscowości Przybysławice (dz. ewid. nr 224), w miejscowości Rudno Dolne (dz. ewid. nr 738/1), Gmina Nowe Brzesko na odcinku o długości 970 mb. Przebudowa polegać będzie przede wszystkim na przebudowie istniejącej nawierzchni oraz poboczy w km 0+950 – 1+920.
Szczegółowy zakres opracowania dla przebudowywanego odcinka drogi gminnej nr 160639K obejmuje:
1) przebudowę nawierzchni istniejącej jezdni km 0+950 – 1+920;
2) przebudowę istniejącego pobocza str. lewa i prawa km 0+950 – 1+920

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

563518,76 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

697685,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

563518,76 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

COLAS Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7861395883

7.3.3)Ulica

Nowa 49

7.3.4)Miejscowość

Palędzie

7.3.5)Kod pocztowy

62-070

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

563518,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowe Brzesko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowe Brzesko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 563 519 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: COLAS Polska Sp. z o.o. (Palędzie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.