Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
888 217 zł
Umowa zawarta
20 października 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 888 217 zł – 910 517 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

KOMPLEKSOWA DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ I ŚWIADCZENIE USŁUGI DYSTRYBUCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA OBIEKTÓW STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY BOJANÓW

Zamawiający Gmina Bojanów (Bojanów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „KOMPLEKSOWA DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ I ŚWIADCZENIE USŁUGI DYSTRYBUCJI ENERGII…”, wybierając ofertę wykonawcy PGE Obrót Spółka Akcyjna. Cena wybranej oferty: 888 217 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina BojanówBojanów, Podkarpackieopublikowano 26 listopada 2025
Cena wybranej oferty
888 217 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PGE Obrót Spółka Akcyjna (Rzeszów).

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 888 216,80 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 888 216,80 zł do 910 516,63 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bojanów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409100

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Parkowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Bojanów

1.5.3.)Kod pocztowy

37-433

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@bojanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zamowienia.bojanow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.bojanow.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

KOMPLEKSOWA DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ I ŚWIADCZENIE USŁUGI DYSTRYBUCJI ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA OBIEKTÓW STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY BOJANÓW

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b4833eb6-71dd-44d5-8199-e60d8e01cf74

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00556231

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00011127/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Kompleksowa dostawa energii elektrycznej i świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów stanowiących własność Gminy Bojanów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00437029

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPB.271.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Kompleksowa dostawa energii elektrycznej i świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów stanowiących własność Gminy Bojanów” Szacunkowe zużycie energii w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wyniesie 862 900 KWh. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany rzeczywistego wolumenu dostaw w stosunku do wskazanego szacunku, przy czym dopuszczalny zakres zmiany wynosi +/- 10% w stosunku do podanej wartości. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 7 do SWZ, stanowiącym integralną część niniejszej SWZ. Zamawiający może zwiększyć moc przyłączeniową/ umowną do obiektów w ramach określonych przez Zamawiającego w przedmiocie zamówienia grup taryfowych. W wykazach stanowiących załączniki do SWZ informacyjnie wskazano planowane parametry dystrybucyjne (moc umowna/grupa taryfowa), które mogą się różnić od aktualnie obowiązujących, o ile podlegać będą zmianie na etapie zawierania nowych umów na usługi dystrybucyjne lub zmiany w trakcie ich trwania. W przypadku gdy zmiana parametrów dystrybucyjnych wiązać się będzie z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat zgodnie z taryfą OSD, Zamawiający zobowiązany będzie do ich uiszczenia. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę kompleksową w rozumieniu art. 3 ust. 30 ustawy – Prawo energetyczne (Dz.U. z 2022 r. poz. 1385 ze zm.) realizowaną na podstawie umowy kompleksowej, polegającą na świadczeniu usługi przesyłania lub dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej. 3. Sprzedaż energii elektrycznej i jej dystrybucja odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10.04.1997 r. Prawo Energetyczne i Kodeksu cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie. Uwaga dotycząca grupy taryfowej i mocy umownej: 4. W przypadku gdy zmiana parametrów dystrybucyjnych wiązać się będzie z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat zgodnie z taryfą OSD, Zamawiający zobowiązany będzie do ich uiszczenia. 5. Zamawiający nie posiada koncesji na wytwarzanie, obrót, przesyłanie lub dystrybucję energii elektrycznej wydanej przez Prezesa URE. 6. Zamówiona energia elektryczna zostanie w całości przeznaczona na potrzeby własne Zamawiającego. Podane przez Zamawiającego parametry dystrybucyjne są zgodne z aktualnymi umowami dystrybucyjnymi oraz dokumentami potwierdzającymi możliwość świadczenia usług dystrybucji wydanymi przez właściwego OSD

4.5.3.)Główny kod CPV

09310000-5 - Elektryczność

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

888216,8 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

910516,63 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

888216,8 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PGE Obrót Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8130268082

7.3.3)Ulica

8-go Marca 6

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.5)Kod pocztowy

35-959

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1092506,66 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09310000-5Elektryczność
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
810 652 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
361 599 zł4 356 981 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 995 381 zł
Źródło próbki
CPV 09310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
361 599 zł
Mediana
810 652 zł
Górny kwartyl
4 356 981 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bojanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bojanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 888 217 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09310000-5 (Elektryczność). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PGE Obrót Spółka Akcyjna (Rzeszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.