Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
210 470 zł
Umowa zawarta
25 listopada 2025
Okres realizacji
od 2 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 210 470 zł – 303 810 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup oraz sukcesywna dostawa pelletu drzewnego w 2026 roku

Zamawiający Gmina Łomazy (Łomazy, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup oraz sukcesywna dostawa pelletu drzewnego w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy BIO-TECHNIK ADAM ŁADA. Wartość umowy: 210 470 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina ŁomazyŁomazy, Lubelskie (powiat Bialski →)opublikowano 25 listopada 2025
Wartość umowy
210 470 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 listopada 2025

    Termin ofert: 12 listopada 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 listopada 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BIO-TECHNIK ADAM ŁADA (Białystok), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 210 470,00 zł (umowę zawarto 25 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 210 470,00 zł do 303 810,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łomazy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237606

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Jagielloński 27

1.5.2.)Miejscowość

Łomazy

1.5.3.)Kod pocztowy

21-532

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@lomazy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lomazy.ezamawiajacy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://lomazy.ezamawiajacy.pl/pn/lomazy/demand/244812/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup oraz sukcesywna dostawa pelletu drzewnego w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a057ebb7-9d01-4337-b25b-2451ee49ed74

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00552872

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00002444/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup oraz sukcesywna dostawa pelletu drzewnego w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00511444

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

INW.271.12.2025.KD

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

123817,20 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup oraz dostawa pelletu drzewnego w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. do kotłowni w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach i do kotłowni Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Dubowie.
4.2. Dostarczany pellet drzewny musi spełniać wymagania jakościowe nie gorsze niż określone w certyfikacie jakości ENplus A1.
4.3. Dostarczony pellet drzewny musi spełniać następujące minimalne parametry:
• Średnica: 6 mm
• Długość do: 400 mm
• Wartość opałowa:> 17MJ/kg
• Maksymalna zawartość popiołu: do 0,7%
• Maksymalna wilgotność: do 12%
• Zgodność z normą PN-EN ISO 17225-2:2014
4.4. Szacowane zapotrzebowanie na pellet drzewny w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi odpowiednio:
• dla kotłowni w ZPO w Łomazach: 100 ton,
• dla kotłowni w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Dubowie: 30 ton
4.5. Zakres zamówienia może zostać uściślony do rzeczywistych potrzeb energetycznych Zamawiającego. Uściślenie potrzeb energetycznych Zamawiającego, tj. ilość pelletu drzewnego, jaka zostanie faktycznie zakupiona, będzie zależała od potrzeb Zamawiającego, zależnych od temperatury powietrza, zmian technologicznych lub zmian organizacyjnych Zamawiającego.
4.6. Zamawiający informuje, że podana w niniejszej specyfikacji wielkość zamówienia jest wielkością szacunkową i zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu dostawy co do ilości (mniejszych ilości) ze względu na aktualne potrzeby. Minimalna ilość, którą zamawiający zamówi wynosi 75 ton.
4.7. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu zakupienia mniejszych ilości pelletu podanych w pkt.6
4.8. Dostawa pelletu drzewnego będzie realizowana wg indywidualnych zleceń/operatywnych uzgodnień dokonywanych przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego w formie cząstkowych dostaw uwzględniających zlecone ilości i terminy.
4.9. Dostawa pelletu drzewnego odbywać się będzie w opakowaniach typu big-bag o wadze ok. 1 tony przy czym przewidywana wielkość jednorazowej dostawy do:
• kotłowni Zespołu Szkół Łomazach ul. Szkolna 18a będzie wynosić ok. 5 ton,
• kotłowni Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego w Dubowie będzie wynosić
ok. 2 ton
Dodatkowo Zamawiający informuje, iż za rozładunek dostarczanej ilości pelletu drzewnego będzie odpowiadał Wykonawca.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

210470,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

303810,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

210470,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BIO-TECHNIK ADAM ŁADA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9661905300

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-539

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

210470,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-02 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łomazy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łomazy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 210 470 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BIO-TECHNIK ADAM ŁADA (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.