Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 438 777 zł
Umowa zawarta
29 października 2025
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 3 438 777 zł – 4 894 268 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rozbudowa drogi gminnej nr 250882W w miejscowości Wydmusy”

Zamawiający Gmina Myszyniec (Myszyniec, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi gminnej nr 250882W w miejscowości Wydmusy”, wybierając ofertę wykonawcy B Company Sylwester Barański Spółka Komandytowa. Wartość umowy: 3 438 777 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina MyszyniecMyszyniec, Mazowieckie (powiat Ostrołęcki →)opublikowano 24 listopada 2025
Wartość umowy
3 438 777 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy B Company Sylwester Barański Spółka Komandytowa (Ostrołęka), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 438 777,00 zł (umowę zawarto 29 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 3 438 777,00 zł do 4 894 267,98 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Myszyniec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668284

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wolności 60

1.5.2.)Miejscowość

Myszyniec

1.5.3.)Kod pocztowy

07-430

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

29 7721141

1.5.8.)Numer faksu

29 6499050

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@myszyniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://myszyniec.nowoczesnagmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a76a817d-1650-43f9-82db-83782b1c7cc8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rozbudowa drogi gminnej nr 250882W w miejscowości Wydmusy”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a76a817d-1650-43f9-82db-83782b1c7cc8

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00552163

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00045527/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Rozbudowa drogi gminnej nr 250882W w miejscowości Wydmusy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00294444

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN-271.5.2025.DR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3300000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie drogi gminnej nr 250882W w miejscowości Wydmusy zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 10 do SWZ.
Stan docelowy: jezdnia o nawierzchni asfaltowej o szerokości 5,5 m na długości 1663m (podbudowa: dolna warstwa grubości 10 cm z kruszywa naturalnego, górna warstwa grubości 25 cm z kruszywa łamanego, warstwa ścieralna asfaltowa grub. 4 cm i warstwa wiążąca asfaltowa grub. 5 cm), obustronne pobocza z kruszywa łamanego szerokości 0,75 m, punktowo w miejscu zwartej zabudowy jednostronny chodnik o długości 1 019,60 m i szerokości 2 m z kostki brukowej, zjazdy o nawierzchni asfaltowej (do dróg wewnętrznych), z kostki brukowej (do nieruchomości zabudowanych) i z kruszywa łamanego (do nieruchomości niezabudowanych). System odwodnienia drogi gminnej zostanie wykonany poprzez budowę rowów - muld trawiastych chłonno-retencyjnych. Zostanie wykonane oznakowanie pionowe (15 szt. tablic znaków drogowych + 13 szt. słupków) i poziome (przejście dla pieszych) zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu oraz kanał technologiczny. Ponadto nastąpi usunięcie kolizji infrastruktury teletechnicznej oraz elektroenergetycznej, kolidującej z planowaną do rozbudowy drogą oraz zostanie wykonane nowe oświetlenie uliczne. Zostaną wyregulowane studzienki dla zaworów wodociągowych.
2. Miejsce realizacji inwestycji: droga gminna nr 250882W w miejscowości Wydmusy, gm. Myszyniec
3. Szczegółowy opis przedmiotu znajduje się w załącznikach do SWZ tj. w projekcie budowlanym i w projektach technicznych (załącznik nr 10A), przedmiarach robót (załącznik nr 10B), szczegółowych specyfikacjach technicznych oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 10C).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3438777,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4894267,98 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3438777,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

B Company Sylwester Barański Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7582387548

7.3.3)Ulica

Żniwna 15a

7.3.4)Miejscowość

Ostrołęka

7.3.5)Kod pocztowy

07-410

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3438777,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Myszyniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Myszyniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 438 777 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: B Company Sylwester Barański Spółka Komandytowa (Ostrołęka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.