Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
834 560 zł
Umowa zawarta
14 listopada 2025
Okres realizacji
od 2 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%„Termin płatności faktury”30%Działalność promująca selektywną zbiórkę odpadów10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Odbiór stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Paszowice w 2026 roku."

Zamawiający Gmina Paszowice (Paszowice, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o. Wartość umowy: 834 560 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina PaszowicePaszowice, Dolnośląskie (powiat Jaworski →)opublikowano 24 listopada 2025
Wartość umowy
834 560 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    06 października 2025

    Termin ofert: 14 października 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 listopada 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o. (Jawor).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 834 560,28 zł (umowę zawarto 14 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PASZOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647423

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

137

1.5.2.)Miejscowość

Paszowice

1.5.3.)Kod pocztowy

59-411

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

0768706097

1.5.8.)Numer faksu

przetarg@paszowice.pl

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@paszowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.paszowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.platformazakupowa.pl/pn/paszowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Odbiór stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Paszowice w 2026 roku."

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b81af72e-4dd8-4a3e-aac0-e0b643681bb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00551427

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00000714/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 "Odbiór stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Paszowice w 2026 roku."

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00458398

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ.271.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn. „Odbiór stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Paszowice w 2026 r.” w ramach którego Wykonawca świadczyć będzie przez okres 12 miesięcy tj. od dnia 2 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych powstających na terenie Gminy Paszowice.
2. Odpady objęte przedmiotem zamówienia przeznaczone do odbioru zostały sklasyfikowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014 r. w sprawie katalogu
odpadów ( Dz. U. z 2014 r., poz. 1923) i mieszczą się w grupie oznaczonej kodem 20 - odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie.
3. Zakres przedmiotu zamówienia, oprócz odbioru odpadów, obejmuje także
• ustawienie na cmentarza w Kwietnikach - kontenera typu KP-7,
• ustawienie w Paszowice 35 ( PGR) – kontenera typu KP-7,
• ustawienie w miejscowościach gminy Paszowice koszy na opakowania szklane.
4. W trakcie realizacji usługi możliwe są zmiany adresów i liczby obsługiwanych nieruchomości, jak i liczby mieszkańców. Zmiany mogą dotyczyć zarówno zmniejszenia, jak i zwiększenia liczby mieszkańców. Wszystkie dodatkowo zgłaszane przez Zamawiającego nieruchomości Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie włączyć do obsługi. Zmiany te nie będą wpływały na zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy. Wykaz nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych udostępniony będzie Wykonawcy w dniu podpisania umowy.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór odpadów niżej wskazanych frakcji, w następujących ilościach rocznych:
a) Zmieszane odpady komunalne 20 03 01 - 850 Mg,
b) odpady gromadzone selektywnie :
- papier i tektura- 15 01 01 50 Mg,
- zmieszane odpady opakowaniowe 15 01 06 – 230 Mg,
- szkło 15 01 07– 110 Mg,
-odpady biodegradowalne 20 02 01– 130 Mg,
-c) organizacja dwu krotnej zbiórki odpadów ponad gabarytowych i elektro odpadów, przy czym pierwsza zbiórka w kwietniu 2024 r., druga w październiku 2024 r.. Spodziewana struktura zbieranych odpadów:
- odpady wielkogabarytowe 20 03 07 – 35 Mg;
- zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21 i 20 01 23 zawierające niebezpieczne składniki 1,50 Mg;
- zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21 i 20 01 23 - 8,00 Mg;
- urządzenia zawierające freony 1,00 Mg;
- opony samochodów osobowych (z wyłączeniem opon ciągnikowych, przyczep rolniczych, innych maszyn rolniczych, samochodów ciężarowych, opon z prowadzonej działalności gospodarczej zakładów wulkanizacyjnych oraz innych zużywanych w prowadzonej działalności gospodarczej rolniczej i pozarolniczej) maksymalnie dziesięć sztuk na gospodarstwo domowe przy czym wykonawca ma obowiązek prowadzenia rejestru przekazanych do utylizacji opon samochodowych ze wskazaniem imienia i nazwiska, adresu oraz ilości przekazanych opon – 16 01 03.

4.5.3.)Główny kod CPV

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

834560,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

834560,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

834560,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6950001773

7.3.3)Ulica

Poniatowskiego 25

7.3.4)Miejscowość

Jawor

7.3.5)Kod pocztowy

59-400

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

834560,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-02 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90513100-7Usługi wywozu odpadów pochodzących…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
729 494 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 670 zł4 017 567 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 624 897 zł
Źródło próbki
CPV 90513· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
392 670 zł
Mediana
729 494 zł
Górny kwartyl
4 017 567 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Paszowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Paszowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 834 560 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90513100-7 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o. (Jawor). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.