Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
450 180 zł
Umowa zawarta
15 września 2025
Okres realizacji
do 15 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 450 180 zł – 519 675 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja obiektów i zakup wyposażenia w gminie Niwiska w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej

Zamawiający Gmina Niwiska (Niwiska, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja obiektów i zakup wyposażenia w gminie Niwiska w ramach programu ochrony…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Remontowo - Budowlana Krzysztof Strzępka. Wartość umowy: 450 180 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina NiwiskaNiwiska, Podkarpackie (powiat Kolbuszowski →)opublikowano 24 listopada 2025
Wartość umowy
450 180 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Remontowo - Budowlana Krzysztof Strzępka (Przyłęk 227), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 450 180,00 zł (umowę zawarto 15 września 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 450 180,00 zł do 519 675,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Niwiska

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Niwiska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581672

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Niwiska 430

1.5.2.)Miejscowość

Niwiska

1.5.3.)Kod pocztowy

36-147

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

17 2279002

1.5.8.)Numer faksu

17 2279341

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzadgminy@gmina.niwiska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gmina.niwiska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-02f17766-cac5-4b25-9153-2f1304c7ae91

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja obiektów i zakup wyposażenia w gminie Niwiska w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02f17766-cac5-4b25-9153-2f1304c7ae91

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00551276

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00033503/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Modernizacja obiektów i zakup wyposażenia w gminie Niwiska w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00375854

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SI.271.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji obiektów i zakup wyposażenia w gminie Niwiska w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej, zgodnie z zakresem robót wynikającym z opisu technicznego i przedmiarów robót.
2. Na przedmiot zamówienie składa się realizacja następujących zadań :

a) Modernizacja pomieszczeń piwnic Urzędu Gminy pod potrzeby pełnienia funkcji obiektów zbiorowej ochrony.
Zakres robót:
• roboty przygotowawcze,
• roboty rozbiórkowe( obicie tynku, wykucie muru, wywiezienie gruzu),
• roboty budowlane ( izolacje przeciwwilgociowe, tynki wewnętrzne, malowanie farbami emulsyjnymi, układanie płytek kamiennych , montaż drzwi, remont drzwi wejściowych do schronu)
• roboty wykończeniowe



a) Modernizacja magazynu w Niwiskach do realizacji zadań w sytuacjach kryzysowych, katastrof, zdarzeń masowych, wielkoobszarowych, gwałtownych zjawisk atmosferycznych, zagrożeń CBRN oraz w czasie wojny.

Planowane roboty do wykonania :
- ocieplenie ścian budynku styropianem,
- mechaniczne profilowanie całości nawierzchni równiarką,
- wykonanie stropu podwieszanego wraz z ociepleniem,
- wykonanie posadzki przemysłowej żywicznej,
- demontaż i montaż okien stalowych , ocieplenie bram wejściowych,
- remont kanału samochodowego,
- wykonanie instalacji elektrycznej,
- instalacja wodno- kanalizacyjna wewnętrzna,
- wykonanie kanalizacji zewnętrznej.
3. Szczegółowy zakres robót określają przedmiary robót stanowiące Załączniki od 4a do 4b do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262300-4 - Betonowanie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

450180,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

519675,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

450180,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Remontowo - Budowlana Krzysztof Strzępka

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8141364441

7.3.4)Miejscowość

Przyłęk 227

7.3.5)Kod pocztowy

36-107

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

450180,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Niwiska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Niwiska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 450 180 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Remontowo - Budowlana Krzysztof Strzępka (Przyłęk 227). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.