Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy

Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa z montażem agregatu prądotwórczego na potrzeby Urzędu Gminy Gródek

Zamawiający Gmina Gródek (Gródek, Podlaskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa z montażem agregatu prądotwórczego na potrzeby Urzędu Gminy Gródek”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina GródekGródek, Podlaskieopublikowano 24 listopada 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy. Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRÓDEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659303

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Aleksandra i Grzegorza Chodkiewiczów 2

1.5.2.)Miejscowość

Gródek

1.5.3.)Kod pocztowy

16-040

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@grodek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.grodek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a5af295e-f8bb-4a6f-8f48-97e8eb2afa10

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa z montażem agregatu prądotwórczego na potrzeby Urzędu Gminy Gródek

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a5af295e-f8bb-4a6f-8f48-97e8eb2afa10

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00550503

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00063834/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa z montażem agregatu prądotwórczego na potrzeby Urzędu Gminy Gródek

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00474630

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGK.271.8.2025.MK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

110874,30 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa agregatu prądotwórczego dla potrzeb Urzędu Gminy Gródek wraz z wykonaniem instalacji elektrycznych nN dla potrzeb zasilania rezerwowego.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
 agregat prądotwórczy w obudowie kontenerowej ze zbiornikiem paliwa, układem SZR i wszelkimi urządzeniami potrzeb własnych, niezbędnymi do prawidłowej pracy agregatu,
 instalacje elektryczne, doziemne nN: zasilające, sterownicze oraz potrzeb własnych,
 uziom powierzchniowo-głębinowy agregatu,
 instalacje elektryczne wnętrzowe – przewody wewnątrz budynku prowadzone w zabudowie ogniochronnej EI120,
 montaż styku pomocniczego do wyłącznika w rozdzielnicy głównej RG,
 montaż styczników na odejściach do instalacji fotowoltaiki oraz baterii kompensacji mocy biernej w rozdzielnicy głównej RG.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku Nr 6 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

31120000-3 - Generatory

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

51111000-3 - Usługi instalowania silników elektrycznych, generatorów i transformatorów

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

157882,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

157882,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gródek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gródek.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31120000-3 (Generatory). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.