Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
58 343 zł
Umowa zawarta
21 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 58 343 zł – 61 350 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas dostawy tj. dostawa w jakim czasie zostanie wykonana40%Cena100%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

RIR.271.19.2025.CC Dostawa - paliw dla bazy transportowej i zaplecza technicznego Gminy Gruta w 2026 r.

Zamawiający Gmina Gruta (Gruta, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „RIR.271.19.2025.CC Dostawa - paliw dla bazy transportowej i zaplecza technicznego Gminy…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Wartość umowy: 58 343 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina GrutaGruta, Kujawsko-Pomorskie (powiat Grudziądzki →)opublikowano 21 listopada 2025
Wartość umowy
58 343 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OLKOP BIS sp. z o.o. (Golub-Dobrzyń), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 58 342,59 zł (umowę zawarto 21 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 58 342,59 zł do 61 349,94 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRUTA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118632

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gruta 244

1.5.2.)Miejscowość

Gruta

1.5.3.)Kod pocztowy

86-330

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gruta.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gruta.akcessnet.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-785082f4-3c39-434a-bf11-88d6a94304d4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

RIR.271.19.2025.CC Dostawa - paliw dla bazy transportowej i zaplecza technicznego Gminy Gruta w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-785082f4-3c39-434a-bf11-88d6a94304d4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00547116

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00046103/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa - paliw dla bazy transportowej i zaplecza technicznego Gminy Gruta w 2026r

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00493123

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIR.271.19.2025.CC

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1: Dostawa oleju opałowego lekkiego dla Gminy Gruta i jej jednostek organizacyjnych w 2026 r. - szczegółowy opis zadania zawiera SWZ w tym projekt umowy

4.5.3.)Główny kod CPV

09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

4.5.5.)Wartość części

81198,45 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2: Dostawa - paliwa dla bazy transportowej i zaplecza technicznego Gminy Gruta w 2026 r. - szczegółowy opis zadania zawiera SWZ w tym projekt umowy

4.5.3.)Główny kod CPV

09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

4.5.5.)Wartość części

233603,18 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

58342,59 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

61349,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

58342,59 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OLKOP BIS sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5030078156

7.3.4)Miejscowość

Golub-Dobrzyń

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

58342,59 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09000000-3Produkty naftowe, paliwo, energia e…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
720 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
378 596 zł1 000 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
621 404 zł
Źródło próbki
CPV 09000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
378 596 zł
Mediana
720 000 zł
Górny kwartyl
1 000 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gruta prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gruta.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 58 343 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09000000-3 (Produkty naftowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OLKOP BIS sp. z o.o. (Golub-Dobrzyń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.