Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
270 000 zł
Umowa zawarta
4 listopada 2025
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji10%Przebieg pojazdu30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup średniego używanego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Kłobuczyno

Zamawiający Gmina Kościerzyna (Kościerzyna, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup średniego używanego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży…”, wybierając ofertę wykonawcy PERFECT Poajzdy Pożarnicze Spółka z o.o. Wartość umowy: 270 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina KościerzynaKościerzyna, Pomorskie (powiat Kościerski →)opublikowano 20 listopada 2025
Wartość umowy
270 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PERFECT Poajzdy Pożarnicze Spółka z o.o. (Nakonowo), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 270 000,00 zł (umowę zawarto 4 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOŚCIERZYNA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675184

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Strzelecka 9

1.5.2.)Miejscowość

Kościerzyna

1.5.3.)Kod pocztowy

83-400

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL637 - Chojnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@koscierzyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://koscierzyna.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_koscierzyna

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administracja publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup średniego używanego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Kłobuczyno

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6eb57c10-a4f8-4a78-879e-eb448c9ca53c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00545316

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00035290/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Zakup używanego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobuczyniee

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00468749

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

162601,63 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup używanego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Kłobuczyno, o parametrach technicznych szczegółowo opisanych w załączniku nr 1A do SWZ.
Wraz z samochodem, o którym mowa wyżej, Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiają-cemu pełną dokumentację techniczną samochodu oraz dokumentację niezbędną do rejestracji po-jazdu, w szczególności:

1) ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerw-ca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użyt-kowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143, poz. 1002, z późn. zm) – CNBOP,

2) dokumentację niezbędną do zarejestrowania i użytkowania pojazdu jako „samochód specjalny”, wynikającej z ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1A do SWZ.
We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub artykułów), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem i normami.

Zgodnie z zapisami art. 91 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że nie dokonuje podziału
zamówienia na części.
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na przedmiot dostawy
który ma charakter niepodzielny i nie ma takiej możliwości przy tego typu przedmiocie zamówienia.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
3. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań.
4. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy
5. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.
6. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy
z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez wykonawców,
o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp.
9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
10. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp.
11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacjach określonych w art. 93 ustawy Pzp.
12. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia dokonywane będą w PLN.
13. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34144200-0 - Pojazdy służb ratowniczych

34144210-3 - Wozy strażackie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

270000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

270000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

270000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PERFECT Poajzdy Pożarnicze Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8883176462

7.3.3)Ulica

Nakonowo 9A

7.3.4)Miejscowość

Nakonowo

7.3.5)Kod pocztowy

87-853

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

270000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

35110000-8Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
244 166 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
147 204 zł458 790 zł
Rozstęp międzykwartylowy
311 586 zł
Źródło próbki
CPV 35110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
147 204 zł
Mediana
244 166 zł
Górny kwartyl
458 790 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kościerzyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kościerzyna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 270 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 35110000-8 (Sprzęt gaśniczy. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PERFECT Poajzdy Pożarnicze Spółka z o.o. (Nakonowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.