Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość umów
730 966 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Część nr 1 – Dostawa sprzętu komputerowego obejmująca zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach prawa opc
    Wartość umowy
    403 534 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Część nr 2 – Dostawa przełączników sieciowych
    SYSTEM-IT Sp. z o.o. sp. k.· Szczecin
    Wartość umowy
    107 508 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 3Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Część nr 3 – Dostawa serwerów NAS w obudowie rack z dyskami HDD
    Wartość umowy
    168 044 zł
    1 oferta
  4. Umowa zawarta
    Część 4Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Część nr 4 – Dostawa urządzeń zapory sieciowej (UTM) wraz ze wsparciem technicznym
    Wartość umowy
    51 880 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji20%Wielkość pamięci RAM10%Okres gwarancji baterii5%Kryterium społeczne (zatrudnienie do realizacji zamówienia osoby z niepełnosprawnością)5%Cena100%Okres gwarancji30%Termin wykonania10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Zamawiający Województwo Zachodniopomorskie (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 730 966 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Województwo ZachodniopomorskieSzczecin, Zachodniopomorskieopublikowano 20 listopada 2025
Łączna wartość umów
730 966 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: IT SERWIS Sp. z o.o. (części 1, 3, 4); SYSTEM-IT Sp. z o.o. sp. k. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 730 966,15 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811683876

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

70-421

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.)Numer telefonu

+48 91 454 28 30

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@wzp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wzp.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.zp.wzp.pl/pn/UMWZ/demand/232393/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a30c356-eabd-405c-ba0b-ee99f22efed5

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00544451

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zakres współfinansowania określono w Rozdziale IV ust. 9 SWZ.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00418036

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WOiRZL.II.272.68.2025.PR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 - Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Część nr 1 – Dostawa sprzętu komputerowego obejmująca zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach prawa opcji

4.5.3.)Główny kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33195100-4 - Monitory

30213100-6 - Komputery przenośne

4.5.5.)Wartość części

572055,29 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 - Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Część nr 2 – Dostawa przełączników sieciowych

4.5.3.)Główny kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

4.5.5.)Wartość części

90109,58 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3 - Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Część nr 3 – Dostawa serwerów NAS w obudowie rack z dyskami HDD

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

30234200-0 - Dyski optyczne

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.5.)Wartość części

140460,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 4 - Dostawa sprzętu komputerowego oraz sprzętu serwerowego i sieciowego dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Część nr 4 – Dostawa urządzeń zapory sieciowej (UTM) wraz ze wsparciem technicznym

4.5.3.)Główny kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

4.5.5.)Wartość części

59088,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

403534,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

403534,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

403534,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

IT SERWIS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 320721542

7.3.3)Ulica

Żołnierska

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-210

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

403534,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

107508,15 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

107508,15 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

107508,15 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SYSTEM-IT Sp. z o.o. sp. k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 364439343

7.3.3)Ulica

Krasińskiego

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-344

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

107508,15 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

168044,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

168044 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

168044,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

IT SERWIS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 320721542

7.3.3)Ulica

Żołnierska

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-210

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

168044,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

20 dni

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

51880,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

51880,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

51880,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

IT SERWIS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 320721542

7.3.3)Ulica

Żołnierska

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-210

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

51880,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Sekcja 22

Informacje dodatkowe

W Części nr 1:
Wartość zamówienia obejmuje wartość zamówienia podstawowego (337 816,82 zł) oraz opcjonalnego (234 238,47 zł).
Termin realizacji obejmuje: do 30 dni od dnia zawarcia Umowy w zakresie wskazanym w § 7 ust. 1 pkt 1 Umowy; nie wcześniejszym niż po upływie 150 dni od dnia zawarcia Umowy oraz nie późniejszym niż po upływie 180 dni od dnia zawarcia Umowy w zakresie wskazanym w § 7 ust. 1 pkt 2 Umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30236000-2Różny sprzęt komputerowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
413 911 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
135 201 zł613 156 zł
Rozstęp międzykwartylowy
477 955 zł
Źródło próbki
CPV 30236000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
135 201 zł
Mediana
413 911 zł
Górny kwartyl
613 156 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Zachodniopomorskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 730 966 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30236000-2 (Różny sprzęt komputerowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: IT SERWIS Sp. z o.o. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.