Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Zieliński" Zbigniew Zieliński

Wartość umowy
943 513 zł
Umowa zawarta
17 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 943 513 zł – 1 065 922 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Europejski standard emisji spalin pojazdów10%Czas skutecznej interwencji na reklamację30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Cmolas w roku 2026

Zamawiający Gmina Cmolas (Cmolas, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Cmolas w roku 2026”, wybierając ofertę wykonawcy BIOSELECT Sp. z o.o. Wartość umowy: 943 513 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina CmolasCmolas, Podkarpackie (powiat Kolbuszowski →)opublikowano 17 listopada 2025
Wartość umowy
943 513 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: BIOSELECT Sp. z o.o. (Raków), wspólnie z: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Zieliński" Zbigniew Zieliński.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 943 512,84 zł (umowę zawarto 17 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 943 512,84 zł do 1 065 922,20 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Cmolas

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581650

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana Pawła II 2

1.5.2.)Miejscowość

Cmolas

1.5.3.)Kod pocztowy

36-105

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

172837702

1.5.8.)Numer faksu

172272873

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cmolas@cmolas.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.cmolas.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2ddf31aa-d19d-456e-b52e-3f762c69db46

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Cmolas w roku 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2ddf31aa-d19d-456e-b52e-3f762c69db46

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00537146

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00003093/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Cmolas w roku 2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00477868

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

L.RG.IV.271.18.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

968719,73 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych z terenu gminy Cmolas i z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), adres: ul. Krzywa 88, 36-105 Cmolas w roku kalendarzowym 2026.
5.2 W ramach niniejszego zamówienia w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania (szacunkowa ilość):
1) Odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych oraz z PSZOK:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod odpadu 200301) – szacunkowa ilość 570,00Mg
b) opakowania z papieru i tektury (kod odpadu 150101,200101) - szacunkowa ilość 12,00Mg
c) opakowania z tworzyw sztucznych (kod odpadu 150102)
d) opakowania z metali, metale (kod odpadu 150104, 200140)
e) opakowania wielomateriałowe, zmieszane odpady opakowaniowe (kod odpadu 150105, 150106)
łącznie szacunkowa ilość odpadów wymienionych w punktach: c) + d) + e) 150,00Mg
f) opakowania ze szkła, szkło (kod odpadu 150107, 200102) - szacunkowa ilość 80,00Mg
g) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne - (kod odpadu 200135*,200136, 200121*, 200123*) - szacunkowa ilość 4,00Mg
h) zużyte opony (kod odpadu 160103) - szacunkowa ilość 12,00Mg
i) odpady wielkogabarytowe (kod odpadu 200307) - szacunkowa ilość 35,00Mg
j) odpady ulegające biodegradacji, bioodpady (kod odpadu 200108, 200201) - szacunkowa ilość 4,00Mg
k) odpady budowlane i rozbiórkowe (odpady z grupy 17 m.in.: 170101, 170102, 170103, 170201, 170202, 170203, 170407, 170604, 170904) szacunkowa ilość 35,00Mg
l) popiół z gospodarstw domowych (kod odpadu 200199) - szacunkowa ilość 0,50Mg
ł) baterie i akumulatory (kod odpadu 200133, 200134) - szacunkowa ilość 0,20Mg
m) przeterminowane leki (kod odpadu 200132) - szacunkowa ilość 0,15Mg
n) odpady niebezpieczne, chemikalia (kod odpadów 200113*, 200127*, 200128, 200129*, 200119*, 150110*) - szacunkowa ilość 0,30Mg
o) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki - szacunkowa ilość 0,01Mg
p) odzież i tekstylia (kod odpadu 200110, 200111) - szacunkowa ilość 5,00Mg
Odpady wymienione w punkcie: a) należy odbierać tylko spod posesji mieszkańców.
Odpady wymienione w punktach: b), c), d), e), f), j) należy odbierać spod posesji i PSZOK.
Odpady wymienione w punktach: g), h), i), k), l), ł), m), n), o), p) należy odbierać z PSZOK.
2) Podane powyżej ilości odpadów należy traktować jako szacunkowe. Zamawiający zastrzega, że ustalone powyższe ilości szacunkowe odpadów mogą ulec zmianie stosowanie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, uwzględniając rzeczywi¬stą ilość wytworzonych odpadów.
3) Zamawiający wymaga, aby świadczenie usługi odbioru odpadów na terenie gminy odbywało się w godzinach od 730 do 1500. W uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, możliwy będzie odbiór odpadów w innych godzinach.
4) Zamawiający wymaga ważenia pojazdów w każdym dniu świadczenia usługi. Ważenie pojazdów odbywać się będzie na najazdowej wadze samochodowej, typ: R320 nr 3638723/150/21 znajdującej się na obiekcie PSZOK w Cmolasie, adres: Cmolas ul. Krzywa 88. Parametry wagi: obciążenie maksymalne: 40 000kg, wymiary pomostu stalowo – betonowego (dł./szer./wys.) 8mx3mx0,28m. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługę odbioru odpadów takimi pojazdami, aby możliwe było ich ważenie. Ważenie pojazdu odbywać się będzie w danym dniu przed rozpoczęciem odbioru odpadów (rano ważenie w godzinach 730-830) oraz po zakończeniu zbiórki (ważenie do 1530). W uzasadnionych przypadkach po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym możliwe będzie ważenie pojazdów w innych godzinach.
5) Rozliczenie między Zamawiającym a Wykonawcą odbywać się będzie w cyklach miesięcznych. Wynikać będzie z faktycznie odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych oraz odpowiednich cen jednostkowych z oferty.
6) Wykonawca zobowiązany będzie przedłożyć za dany okres rozliczeniowy raporty wagowe zawierające wyszczególnienie miejsca odbioru odpadów, daty odbioru oraz ilości i rodzaju odebranych odpadów (zgodnie z obowiązującą klasyfikacją odpadów), a także karty przekazania odpadów do instalacji komunalnej bądź innej jednostki do odbioru odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
7) Wystawienie faktury przez Wykonawcę będzie możliwe po akceptacji przez Zamawiającego przedłożonych raportów wagowych za dany miesiąc kalendarzowy.
8) Wyposażenia w pojemniki i worki:
a) Wykonawca wyposaży nieruchomości zamieszkałe w pojemniki na kołach, co najmniej 120l na odpady niesegregowane do siedmiu dni od dnia podpisania umowy oraz wyposażał będzie nowe nieruchomości w te pojemniki w terminie do 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia od Zamawiającego.
b) Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć każdą nieruchomość w worki koloru: niebieski oznaczone napisem „Papier”, żółty oznaczone na¬pisem „Metale i tworzywa sztuczne”, zielony oznaczone napisem „Szkło”, co najmniej po dwa z każdego koloru. Worki koloru brązowego z napisem „Bio” Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć do właścicieli nieruchomości, którzy nie posiadają kompostownika. Zamawiający przekaże Wykonawcy wykaz tych nieruchomości po podpisaniu umowy.
Worki na odpady segregowane należy dostar¬czyć do siedziby Zamawiającego w odpowiedniej ilości stosownie do zgłaszanych potrzeb w trakcie trwania umowy. Worki te przeznaczone będą dla właścicieli nieruchomo¬ści zamieszkałych.
c) Wykonawca przez cały czas trwania umowy zobowiązany jest do wyposażania nieruchomości zamieszkałych w worki w ilości oddanych worków zebranych selektywnie odpadów lub zgodnie z rzeczywistymi potrzebami mieszkańców.
d) Wykonawca zobowiązany będzie najpóźniej do dnia 31 grudnia 2024r. do wyposażenia w odpowiednie kontenery i pojemniki Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Cmolasie mieszczący się pod adresem Cmolas ul. Krzywa 88, tj. 4 szt. kontenerów KP15, 2 szt. kontenerów KP 7, 10 pojemników o poj. 1100l, 1 pojemnik o poj. 240l oraz 5 pojemników o poj. 120l.
Pozostałe informacje zawarto w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

943512,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1065922,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

943512,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
BIOSELECT Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Zieliński" Zbigniew Zieliński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 387350237

7.3.3)Ulica

Łagowska

7.3.4)Miejscowość

Raków

7.3.5)Kod pocztowy

26-035

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

943512,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Cmolas prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Cmolas.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 943 513 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BIOSELECT Sp. z o.o. (Raków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.