Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 257 886 zł
Umowa zawarta
17 listopada 2025
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 2 257 886 zł – 2 862 128 złodrzucone: 9wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz wbudowane materiały40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w aglomeracji Krasnobród

Zamawiający Gmina Krasnobród (Krasnobród, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w aglomeracji Krasnobród”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Sprzętem Budowlanym Wojciech Kardyka. Wartość umowy: 2 257 886 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina KrasnobródKrasnobród, Lubelskie (powiat Zamojski →)opublikowano 17 listopada 2025
Wartość umowy
2 257 886 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Sprzętem Budowlanym Wojciech Kardyka (Kalinowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 257 886,40 zł (umowę zawarto 17 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 2 257 886,40 zł do 2 862 128,34 zł. Odrzucono 9 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRASNOBRÓD

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950368701

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 3 Maja 36

1.5.2.)Miejscowość

Krasnobród

1.5.3.)Kod pocztowy

22-440

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@krasnobrod.pl, zamowienia@krasnobrod.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.krasnobrod.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d6a4ac35-e90a-4b2f-822c-b65ce34b6169

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w aglomeracji Krasnobród

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d6a4ac35-e90a-4b2f-822c-b65ce34b6169

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00536848

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00011418/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w aglomeracji Krasnobród

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest dofinansowane w ramach projektu pn. „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w aglomeracji Krasnobród” w ramach Działania 3.4 Zrównoważona gospodarka wodno- ściekowa (typ projektu 1-3) Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 oraz ze środków własnych Gminy Krasnobród.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00344752

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

I.271.1.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w aglomeracji Krasnobród”
z podziałem na następujące zadania:
4.1.1. Zadanie nr 1 - „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej
w ul. Andersa w m. Krasnobród

Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) budowę sieci wodociągowej z rur PE100RC 140 x 8,3 mm SDR17 PN10 o długości ok. 560,3 m;
2) budowę sieci kanalizacji sanitarnej o następujących średnicach i parametrach rur kanalizacyjnych:
-200 x 5,9 mm PVC-U SN8, ze ścianką litą jednorodną – sieć kanalizacyjna
grawitacyjna o długości ok. 397,7 m,
-PE100RC 90 x 5,4 mm SDR17 – sieć kanalizacyjna ciśnieniowa o długości ok. 155,8 m.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – dokumentacja projektowa.

4.1.2. Zadanie nr 2 - „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Lelewela
w m. Krasnobród”

Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) wykonanie sieci kanalizacyjnej z rur PVC-U SDR34 SN8 dn200x5,9 o łącznej długości ok. 671,1 m,
2) wykonanie przyłączy kanalizacyjnych z rur PVC-U SDR34 SN8 dn160 o długości ok. 290,40 m,

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – dokumentacja projektowa.

4.1.3. Zadanie nr 3 – „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Świerkowej
w m. Krasnobród”

Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PVC-U SN8 DN200 mm o długości ok. 261,7 m,
2) wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PVC-U SN8 DN160 mm o długości ok. 73,2 m,
3) wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej tłocznej PE100-RC SDR11 DN 63mm mm o długości ok. 32,7 m.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – dokumentacja projektowa.

4.1.4. Zadanie nr 4 – „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Spokojnej
i ul. Dominikańskiej w m. Krasnobród”

Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PVC SN8 dn200/5,9 mm o długości ok. 1194,5 m,
2) wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PE100 SDR11 RC dn225/20,5 o długości ok. 20,00 m,
3) wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej z rur PVC SN8 dn200/5,4 o długości ok. 60,5 m,
4) wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej z rur PVC SN8 dn160/4,7 o długości ok. 389,5 m

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – dokumentacja projektowa.

4.5.3.)Główny kod CPV

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

9

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

7

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2257886,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2862128,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2257886,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Sprzętem Budowlanym Wojciech Kardyka

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

922825823

7.3.4)Miejscowość

Kalinowice

7.3.5)Kod pocztowy

22-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2257886,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232440-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 219 512 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
300 715 zł3 775 712 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 474 998 zł
Źródło próbki
CPV 45232440· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
300 715 zł
Mediana
1 219 512 zł
Górny kwartyl
3 775 712 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krasnobród prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krasnobród.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 257 886 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232440-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Sprzętem Budowlanym Wojciech Kardyka (Kalinowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.