Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
842 673 zł
Umowa zawarta
13 października 2025
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 832 218 zł – 1 174 802 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 1,3% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Wartość energetyczna20%Zawartość siarki15%Termin dostawy jednorazowej5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Dostawa miału węglowego wraz z transportem loco plac składowy przy kotłowni osiedlowej w Nowinach ul. Białe Zagłębie nr 9 w okresie sezonu grzewczego 2025/2026"

Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowinach (Nowiny, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa miału węglowego wraz z transportem loco plac składowy przy kotłowni osiedlowej w…”, wybierając ofertę wykonawcy Transport Towarowy Handel Opałem Mirosław Stasiak. Wartość umowy: 842 673 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
842 673 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 września 2025

    Termin ofert: 3 października 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 listopada 2025

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Transport Towarowy Handel Opałem Mirosław Stasiak (Kletnia, Gomunice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 842 673,00 zł (umowę zawarto 13 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 832 218,00 zł do 1 174 802,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W NOWINACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 290939264

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 3

1.5.2.)Miejscowość

Nowiny

1.5.3.)Kod pocztowy

26-052

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48413475690

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zgkim@nowiny.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.zgkim.nowiny.com.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zgkim.nowiny

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Dostawa miału węglowego wraz z transportem loco plac składowy przy kotłowni osiedlowej w Nowinach ul. Białe Zagłębie nr 9 w okresie sezonu grzewczego 2025/2026"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6d44f0c8-de74-45b5-97ae-51e67529a92d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00536066

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00070457/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa miału węglowego wraz z transportem loco plac składowy przy kotłowni osiedlowej w Nowinach ul. Białe Zagłębie 9 w okresie sezonu grzewczego 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00442183

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGKiM/236/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

816000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywną dostawę miału węglowego wraz z załadunkiem, transportem i rozładunkiem miału na skład miałowy przy kotłowni osiedlowej w Nowinach, dla potrzeb grzewczych kotłowni Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowinach, w ilości szacunkowej około 1700 ton. Parametry zamawianego miału węglowego (minimalne, chyba że inaczej zaznaczono):
• wartość opałowa min. 23 MJ/kg
• typ wg PN-G-97002:2018-11 31,2 32,1
• zawartość popiołu max. 15%
• zawartość wilgoci max 10 – 12%
• skład ziarnowy 0 – 3 max. 20%
• max. wielkość ziarna 10 mm
• dopuszczalna zawartość nadziarna do 10%
• zawartość części lotnych do 28%
• temp. mięknięcia popiołu >1250oC
• średnia ilość spalanego paliwa ~355 kg/h
• max. zawartość siarki 0,8 %
Ponadto paliwo powinno być wolne od zanieczyszczeń mechanicznych oraz domieszek obcych jak: piasek, glina, kamienie, podziarna itp.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111200-2 - Paliwa na bazie węgla

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

832218,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1174802,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

842673,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Transport Towarowy Handel Opałem Mirosław Stasiak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7721014639

7.3.3)Ulica

Dworcowa 2

7.3.4)Miejscowość

Kletnia, Gomunice

7.3.5)Kod pocztowy

97-545

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

842673,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111200-2Paliwa na bazie węgla
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
263 880 zł
Próbka: 39 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 617 zł458 577 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 959 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
158 617 zł
Mediana
263 880 zł
Górny kwartyl
458 577 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowinach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowiny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 842 673 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111200-2 (Paliwa na bazie węgla). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Transport Towarowy Handel Opałem Mirosław Stasiak (Kletnia, Gomunice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.