„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach” – II postępowanie
Zamawiający Gminny Ośrodek Kultury PERŁA (Nowiny, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu na potrzeby…”. Termin składania ofert upływa 28 września 2026, 11:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 28 września 2026, 11:0025d 15h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 781 179 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1304, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
27 lipca 2026
Termin ofert: 24 sierpnia 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
05 sierpnia 2026
Nowy termin: 31 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 516501-2026
Otwórz ogłoszenie → - Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
31 sierpnia 2026
Nowy termin: 28 września 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do budynków Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach, o prognozowanym wolumenie około 3 200 000 kWh.
- 2
ZakresWykonawca ma przeprowadzić w imieniu zamawiającego procedurę zmiany sprzedawcy i wszelkie uzgodnienia z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, a rozpoczęcie usługi jest uzależnione od skutecznego przeprowadzenia tej procedury.
- 3
ZakresUmowa ma trwać 12 miesięcy, a zamawiający zgadza się na faktury wstępne w grupie taryfowej W-6.1 oraz fakturę rozliczeniową na koniec okresu rozliczeniowego.
- 4
ZakresZamawiający wskazuje, że prognozowane zużycie ma charakter szacunkowy, a wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu niepobrania lub pobrania większej ilości gazu niż prognozowana.
Kontekst Atlasu
- Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2021, 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o. o. przy 3 ofertach.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury Perła w Nowinach” – II postępowanie |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09123000-7 - Gaz ziemny |
| Dodatkowe kody CPV | 65210000-8 - Przesył gazu |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-28 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Postępowanie prowadzone jest w procedurze odwróconej w rozumieniu art. 139 oznacza to że wykonawca nie jest zobowiązany składać wraz z oferta oświadczenia w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej „jednolitym dokumentem lub JEDZ”). Kwalifikacja podmiotowa zostanie dokonana tylko wobec wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana tylko wobec tego wykonawcy..
- 2.Zgodnie z art. 257 ustawy Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane.
- 3.Warunki udziału w postępowaniu zostały określone w rozdziale V SWZ.
- 4.Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą na wezwanie Zamawiającego w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, składa podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw wykluczenia:
Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie, opisanym w rozdziale V ust. 13 SWZ
Oświadczenia wykonawcy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w zakresie, opisanym rozdziale V ust. 13 SWZ – załącznik do SWZ
Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, złożonym na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w rozdziale V ust. 13 – załącznik do SWZ
Jeżeli z oświadczenia JEDZ Zamawiający uzyska potwierdzenie informacji wymaganych oświadczeniami lub wykazami może odstąpić od wezwania do złożenia podmiotowego środka dowodowego, oświadczenia lub wykazu. (art. 127 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp) - 5.Podstawy wykluczenia zostały określone w rozdziale V ust. 13 SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.