Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
344 401 zł
Umowa zawarta
5 listopada 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa granulatu drzewnego – pellet w sezonie grzewczym 2025/2026 dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Dobryszycach

Zamawiający Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł, St. Reymonta (Dobryszyce, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa granulatu drzewnego – pellet w sezonie grzewczym 2025/2026 dla Zespołu…”, wybierając ofertę wykonawcy Tartak "Olczyk" Sp. z o.o. Wartość umowy: 344 401 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
344 401 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 października 2025

    Termin ofert: 21 października 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 listopada 2025

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Tartak "Olczyk" Sp. z o.o. (Krasocin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 344 401,20 zł (umowę zawarto 5 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł, St. Reymonta

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000783551

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna

1.5.2.)Miejscowość

Dobryszyce

1.5.3.)Kod pocztowy

97-505

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.publiczne@zsckrdobryszyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zsckrdobryszyce.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f9bc9b87-ac34-4aa1-b330-590b09831f51

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Dobryszycach

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa granulatu drzewnego – pellet w sezonie grzewczym 2025/2026 dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Dobryszycach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f9bc9b87-ac34-4aa1-b330-590b09831f51

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00534713

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00028922/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Sukcesywne dostawy granulatu drzewnego – pellet w sezonie grzewczym 2025/2026 dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Dobryszycach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00472276

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZSCKR.ZP.260.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

297805,20 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa granulatu drzewnego - pellet w ilości 220 ton dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach o następujących parametrach:
1) Średnica [mm] - 6 mm do 8 mm
2) Długość [mm] - 3,15< L ≤ 45 mm
3) Gęstość nasypowa [kg/m3] - 600≤BD≤750 kg/m3
4) Popiół [%] - ≤0,7%
5) Wilgotność [%] - ≤10%
6) Wartość opałowa [MJ/kg] - 16,50 do 18,00 MJ/kg
7) Certyfikat DIN – Plus
8) Certyfikat EN – Plus A1
Wykonawca jest zobowiązany zapewnić dostawę oraz rozładunek pelletu przy użyciu samochodu autocysterny przystosowanej do transportu pelletu (za pomocą złącza pneumatycznego) na własny koszt i ryzyko w miejsce wskazane przez pracownika Zamawiającego odpowiedzialnego za dostawy pelletu.
Dostarczony pellet winien posiadać normę jakościową Din-Plus lub EN+A1 potwierdzoną każdorazowo przy dostawie stosownym certyfikatem. Ponadto Wykonawca ma obowiązek przy każdej dostawie dostarczyć Zamawiającemu: oświadczenie producenta o jakości załadowanego pelletu dla danej dostawy, ilość wraz z numerem rejestracyjnym samochodu.
Dostawy opału winny być realizowane przez Wykonawcę sukcesywnie w zależności od potrzeb Zamawiającego w ciągu maksymalnie 120 godzin od zgłoszenia zapotrzebowania, które będzie przekazywane telefonicznie lub drogą elektroniczną. Zamawiający deklaruje, iż każde z zamówień cząstkowych nie będzie mniejsze jak 12 ton, a większe jak 15 ton pelletu. Dostawy będą odbywać się od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do godz. 14.00.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

344401,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

344401,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

344401,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tartak "Olczyk" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6562170880

7.3.3)Ulica

Świdno 1

7.3.4)Miejscowość

Krasocin

7.3.5)Kod pocztowy

29-105

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

344401,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
246 951 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
149 500 zł359 975 zł
Rozstęp międzykwartylowy
210 475 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
149 500 zł
Mediana
246 951 zł
Górny kwartyl
359 975 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł, St. Reymonta prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobryszyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 344 401 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Tartak "Olczyk" Sp. z o.o. (Krasocin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.