Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
667 890 zł
Umowa zawarta
21 października 2025
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 667 890 zł – 901 590 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowe doświadczenie Personelu Wykonawcy (DPW)20%Okres gwarancji / rękojmi20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie fontanny na terenie Skweru Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego w Poznaniu”

Zamawiający Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie fontanny na terenie Skweru Zielone…”, wybierając ofertę wykonawcy Water Control Dawid Suchanecki. Wartość umowy: 667 890 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.Poznań, Wielkopolskieopublikowano 14 listopada 2025
Wartość umowy
667 890 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 lipca 2025

    Termin ofert: 14 sierpnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 listopada 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Water Control Dawid Suchanecki (Rawicz), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 667 890,00 zł (umowę zawarto 21 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 667 890,00 zł do 901 590,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 302689539

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wiosny Ludów 2

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-831

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.7.)Numer telefonu

519351454

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pim.poznan.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8cb82ca6-f9d6-4232-ace6-11daa7664d3b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie fontanny na terenie Skweru Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego w Poznaniu”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8cb82ca6-f9d6-4232-ace6-11daa7664d3b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00532420

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00118918/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.36 Fontanna na terenie Skweru Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego ROBOTY BUDOWLANE

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00353866

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PIM/07/25/ZP44/2025-440

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

639348,78 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest remont fontanny wraz z podziemnym pomieszczeniem technicznym i remontem instalacji na terenie skweru Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego w rejonie ulic Zielonej, Strzeleckiej i Długiej w Poznaniu, działka o nr ewid. 35/1, obręb 51, Poznań.
2. Dodatkowe informacje dotyczące szczegółowego zakresu zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy
– Załączniku nr 1 do SWZ oraz Załącznikach nr 2-3-4 do SWZ.
3. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych opisanych wg „Wspólnego słownika zamówień” (CPV):
• 34930000-5 Urządzenia wodne;
• 45240000-1 Budowa obiektów inżynierii wodnej;
• 45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne;
• 44115500-4 Układy natryskowe;

4.5.3.)Główny kod CPV

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

667890 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

901590 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

667890 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Water Control Dawid Suchanecki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 362713254

7.3.3)Ulica

Władysława IV 1a/5

7.3.4)Miejscowość

Rawicz

7.3.5)Kod pocztowy

63-900

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

- roboty konstrukcyjno budowlane
- nawierzchniowe
- technologii sanitarnej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

667890 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45240000-1Budowa obiektów inżynierii wodnej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
563 058 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
326 419 zł947 899 zł
Rozstęp międzykwartylowy
621 480 zł
Źródło próbki
CPV 45240000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
326 419 zł
Mediana
563 058 zł
Górny kwartyl
947 899 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 667 890 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45240000-1 (Budowa obiektów inżynierii wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Water Control Dawid Suchanecki (Rawicz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.