Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
333 010 zł
Umowa zawarta
13 listopada 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 333 010 zł – 395 997 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Liczba pracowników posiadających licencję pracownika ochrony realizujących niniejsze zamów40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa ochrony mienia Gminy Ostrów – Zakładu Usług Komunalnych w Ostrowie

Zamawiający Zakład Usług Komunalnych w Ostrowie (Ostrów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa ochrony mienia Gminy Ostrów – Zakładu Usług Komunalnych w Ostrowie”, wybierając ofertę wykonawcy NOWAK Wiesław Nowak. Wartość umowy: 333 010 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Zakład Usług Komunalnych w OstrowieOstrów, Podkarpackieopublikowano 14 listopada 2025
Wartość umowy
333 010 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 października 2025

    Termin ofert: 27 października 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 listopada 2025

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NOWAK Wiesław Nowak (Dąbie), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 333 009,60 zł (umowę zawarto 13 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 333 009,60 zł do 395 996,75 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH W OSTROWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690031569

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

225

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów

1.5.3.)Kod pocztowy

39-103

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zuk@ostrow.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zukostrow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ostrow.ezamawiajacy.pl/ ; http://www.ostrow.biuletyn.net/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa ochrony mienia Gminy Ostrów – Zakładu Usług Komunalnych
w Ostrowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-382f0ae0-2d3a-4206-9402-e5efd4cfb040

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00531485

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00124704/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Ochronamienia ZUK

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00479084

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZUK.261.1.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

280476,00

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony mienia Gminy Ostrów – Zakładu Usług Komunalnych w Ostrowie (zwanego dalej Zakładem), w szczególności zabezpieczenie oraz ochrona budynków, budowli, obiektów , maszyn i urządzeń znajdujących się na terenie:
-Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Kozodrzy zarządzanego przez Zakład , w tym:
-Instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów,
-Składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne z wydzielonymi kwaterami na odpady niebezpieczne zwierające azbest w Kozodrzy, zarządzane przez Gminny Zakład Usług Komunalnych Spółka z o. o. z siedzibą w Ostrowie,
-zaplecza techniczno-magazynowego i socjalno-biurowego Zakładu,
-Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kozodrzy, zarządzanego przez Zakład,
-budowy pn. „Budowa stawu ryb karpiowatych w Kozodrzy”, którego wykonawca jest Zakład.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

333009,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

395996,75 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

333009,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NOWAK Wiesław Nowak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8721007692

7.3.3)Ulica

Dąbie 57A

7.3.4)Miejscowość

Dąbie

7.3.5)Kod pocztowy

39-311

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

333009,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
588 079 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 465 865 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 174 314 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
588 079 zł
Górny kwartyl
1 465 865 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Usług Komunalnych w Ostrowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 333 010 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NOWAK Wiesław Nowak (Dąbie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.