Unieważniono wszystkie części postępowania2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
    0 ofert
Oferty w postępowaniu
1 oferta(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi i gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zapewnienie dostaw wody pitnej przez zakup agregatów prądotwórczych i beczkowozu - zakupy inwestycyjne związane z realizacją zadania OL i OC w Gminie Łapanów

Zamawiający Gmina Łapanów (Łapanów, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Zapewnienie dostaw wody pitnej przez zakup agregatów prądotwórczych i beczkowozu - zakupy…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ŁapanówŁapanów, Małopolskie (powiat Bocheński →)opublikowano 13 listopada 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 595 000 zł
Liczba ofert
1 ofertałącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 2 części postępowania.

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŁAPANÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660677

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łapanów 34

1.5.2.)Miejscowość

Łapanów

1.5.3.)Kod pocztowy

32-740

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@lapanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://lapanow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=925198a3-1a07-484a-a4ef-fc7d1dd935b2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zapewnienie dostaw wody pitnej przez zakup agregatów prądotwórczych i beczkowozu - zakupy inwestycyjne związane z realizacją zadania OL i OC w Gminie Łapanów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0b852538-94c0-40d6-af05-a08195eecfcf

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00530879

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00011243/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Zapewnienie dostaw wody pitnej przez zakup agregatów prądotwórczych i beczkowozu - zakupy inwestycyjne związane z realizacją zadania OL i OC w Gminie Łapanów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00489016

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IFŚ.III.271.14.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

889803,28 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

198058,55 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup beczkowozu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026.
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa wraz z transportem beczkowozu - wozu do transportu wody pitnej o pojemności 5 000 litrów, w ramach dotacji przekazanej przez Wojewodę na finansowanie zadań własnych Jednostki samorządu terytorialnego z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Załącznik nr 5a do SWZ opisuje szczegółowo przedmiot zamówienia oraz zawiera minimalne wymagania Zamawiającego jakie musi spełnić wykonawca w celu przedłożenia dowodów , iż oferowane dostawy Wykonawca spełnia.
Dostarczony sprzęt ma być fabrycznie nowy (rok produkcji 2025), sprawny technicznie, dopuszczony do ruchu drogowego na terytorium RP, aktualne świadectwo dopuszczenia.
Sprzęt powinien być dostarczony i rozładowany na własny koszt i ryzyko Wykonawcy
do następującej lokalizacji: Gminny Zakład Komunalny, 32-740 Łapanów, Kobylec 64.

Wymaga się aby okres gwarancji jakości i rękojmi wynosił min. 12 miesięcy liczonym od daty odbioru stosownym protokołem odbioru sporządzonym przez Wykonawcę i Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

34144212-7 - Cysterny do transportu wody

4.5.5.)Wartość części

36800 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa wraz z transportem i rozładunkiem siedmiu agregatów prądotwórczych w ramach dotacji przekazanej przez Wojewodę na finansowanie zadań własnych Jednostki samorządu terytorialnego z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej.
Załącznik nr 5b do SWZ opisuje szczegółowo przedmiot zamówienia oraz zawiera minimalne wymagania Zamawiającego jakie musi spełnić wykonawca w celu przedłożenia dowodów, iż oferowane dostawy Wykonawca spełnia.
Urządzenie będące przedmiotem zamówienia musi być fabrycznie nowe (rok produkcji 2025), nieuszkodzone, nieużywane, posiadające karty gwarancyjne, wolne od obciążeń prawami osób trzecich, wraz z aktualnymi certyfikatami potwierdzającymi zgodność z Polskimi Normami oraz certyfikaty bezpieczeństwa (Urządzenie musi posiadać deklarację zgodności CE, atesty, certyfikaty odpowiednie dla tego typu urządzeń).
Urządzenie musi posiadać instrukcję obsługi w języku polskim (lub tłumaczenie instrukcji na język polski).
Wykonawca dostarczy, przedmiot umowy własnym transportem, na własny koszt i na własne ryzyko, w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
Sprzęt powinien być dostarczony i rozładowany na własny koszt i ryzyko Wykonawcy do następującej lokalizacji: Gminny Zakład Komunalny, 32-740 Łapanów, Kobylec 64.

Wymaga się aby okres gwarancji jakości i rękojmi wynosił min. 24 miesięcy liczonym od daty odbioru stosownym protokołem odbioru sporządzonym przez Wykonawcę i Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

31120000-3 - Generatory

4.5.5.)Wartość części

161258,55 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający nie może dokonać ponownego badania i oceny ofert gdyż nie złożono innych ofert w postępowaniu. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

48585,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

48585,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Nie złożono żadnej oferty w postępowaniu.

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144212-7Cysterny do transportu wody
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
595 000 zł
Próbka: 206 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 927 zł1 386 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 142 130 zł
Źródło próbki
CPV 34144· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 927 zł
Mediana
595 000 zł
Górny kwartyl
1 386 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łapanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łapanów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144212-7 (Cysterny do transportu wody). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.