Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa fabrycznie nowego samochodu 4x2 z wywrotem tylnym o DMC 3,5t i hakiem holowniczym o max. uciągu 3,5 t

Zamawiający Gmina Brenna (Brenna, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa fabrycznie nowego samochodu 4x2 z wywrotem tylnym o DMC 3,5t i hakiem holowniczym…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina BrennaBrenna, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 13 listopada 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BRENNA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182373

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wyzwolenia 77

1.5.2.)Miejscowość

Brenna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-438

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

+48338536222

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@brenna.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.brenna.org.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cea845e0-a68d-46e7-bf04-8856c200cc57

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa fabrycznie nowego samochodu 4x2 z wywrotem tylnym o DMC 3,5t i hakiem holowniczym o max. uciągu 3,5 t

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cea845e0-a68d-46e7-bf04-8856c200cc57

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00528034

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00498537

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Zp.271.1.18.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

205150,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu 4x2 z wywrotem tylnym o DMC 3,5t i hakiem holowniczym o max. uciągu 3,5 t., zgodnie ze Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia - Minimalne parametry oferowanego samochodu, zawartym w Załączniku nr 4 do SWZ oraz warunkami Projektowanych postanowień umowy stanowiącymi załącznik nr 3 do SWZ, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku, z dostawą do siedziby Zamawiającego, na koszt Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

34134000-5 - Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3 ustawy PZP stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielnie zamówienia, jeżeli (…)
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”

Uzasadnienie faktyczne:
Przed otwarciem ofert Zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP poinformował na stronie internetowej prowadzonego postępowania, iż na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 265.000,00 zł brutto.
Do dnia 05-11-2025 roku do godziny 10:00 ofertę złożył następujący Wykonawca:
MARTRUCK POJAZDY SPECJALNE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Tadeusza Regera 81, 43-382 Bielsko - Biała
NIP: 5472161262, REGON: 364516109
Cena ofertowa zł brutto: 288.804,00
Proponowane przedłużenie okresu gwarancji w miesiącach: 0.
Cena zaoferowana przez tegoż Wykonawcę przewyższa znacznie kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

288804,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

288804,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brenna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brenna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34134000-5 (Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.