Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Cena oferty złożonej przez RIELLO DELTA POWER Sp. z o.o., ul. Krasnowolska 82R, 02-849, Warszawa tj. 385 408,20 zł przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 338 000,00 zł i Zamawiający nie mógł zwiększyć tej kwoty do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty. W takiej sytuacji Zamawiający obowiązany był unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026

Zamawiający Gmina Nieborów (Nieborów, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina NieborówNieborów, Łódzkie (powiat Łowicki →)opublikowano 10 listopada 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 864 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Cena oferty złożonej przez RIELLO DELTA POWER Sp. z o.o., ul. Krasnowolska 82R, 02-849, Warszawa tj. 385 408,20 zł przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 338 000,00 zł i Zamawiający nie mógł zwiększyć tej… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nieborów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148360

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Legionów Polskich 26

1.5.2.)Miejscowość

Nieborów

1.5.3.)Kod pocztowy

99-416

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.7.)Numer telefonu

46 838 56 13

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@nieborow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nieborow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmina-nieborow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-96546572-0c6b-458f-a5dc-a445e94ffbb1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00525020

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00186974/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00495807

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKI.271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

247796,75 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech sztuk fabrycznie nowych agregatów prądotwórczych, w tym

1) 1 szt. mobilnego agregatu prądotwórczego o mocy 200 kVA, w tym homologowanej przyczepy 2-osiowej z hamulcem najazdowym wraz z kompletną dokumentacją w języku polskim, szkoleniem stanowiskowym oraz gwarancją i serwisem w RP. 2) 1 szt. agregatu prądotwórczego (diesel) o minimalnej mocy znamionowej 30 kW, zabudowanego w obudowie wyciszanej, odpornej na warunki atmosferyczne, przystosowany do pracy awaryjnej/ciągłej na potrzeby hydroforni wraz z kompletną dokumentacją w języku polskim, szkoleniem stanowiskowym oraz gwarancją i serwisem w RP. 3) 1 szt. agregatu prądotwórczego (diesel) o minimalnej mocy znamionowej 60 kW, zabudowanego w obudowie wyciszanej, odpornej na warunki atmosferyczne, przystosowany do pracy awaryjnej/ciągłej na potrzeby hydroforni wraz z kompletną dokumentacją w języku polskim, szkoleniem stanowiskowym oraz gwarancją i serwisem w RP. 2. Zamawiający wymaga by przedmiot zamówienia był fabrycznie nowy, nieużywany, kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, jakościowych, gotowy do użytkowania bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych zakupów inwestycyjnych (posiadający wszelkie akcesoria niezbędne do użytkowania) pochodził z produkcji z bieżącego, tj. 2025 roku lub z 2024 roku, nie posiadał żadnych śladów użytkowania, spełniał wymagania obowiązujących norm i przepisów prawa oraz nie był przedmiotem praw osób trzecich. Nie dopuszcza się egzemplarzy powystawowych, rekondycjonowanych, demonstracyjnych. 3. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, konserwacji i serwisowania, a także dokumenty (karty) gwarancyjne i inne niezbędne dokumenty (np. paszporty techniczne, certyfikaty) – wraz z dostawą urządzeń. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik nr 11 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31121000-0 - Zestawy prądnicowe

34223300-9 - Przyczepy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Cena oferty złożonej przez RIELLO DELTA POWER Sp. z o.o., ul. Krasnowolska 82R, 02-849,
Warszawa tj. 385 408,20 zł przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia tj. 338 000,00 zł i Zamawiający nie mógł zwiększyć tej kwoty do wysokości
ceny najkorzystniejszej oferty.
W takiej sytuacji Zamawiający obowiązany był unieważnić postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3
ustawy Prawo zamówień publicznych.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

385408,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

385408,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nieborów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nieborów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.