Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach realizacji programu ochrony ludności i obrony cywilnej w 2025 roku na terenie Gminy Brąszewice

Zamawiający Gmina Brąszewice (Brąszewice, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach realizacji programu ochrony ludności i obrony…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina BrąszewiceBrąszewice, Łódzkieopublikowano 10 listopada 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 864 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Brąszewice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934418

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sieradzka 98

1.5.2.)Miejscowość

Brąszewice

1.5.3.)Kod pocztowy

98-277

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.7.)Numer telefonu

+48438211778

1.5.8.)Numer faksu

+48438211873

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@braszewice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.braszewice.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gwbraszewice.e-zp.finn.pl/procurements/24/procurement

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa agregatów prądotwórczych w ramach realizacji programu ochrony ludności i obrony cywilnej w 2025 roku na terenie Gminy Brąszewice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-da729b68-b20a-4e36-8e1d-b468c25bc5e7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00524662

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00011543/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa agregatów prądotwórczych na potrzeby OC Gminy Brąszewice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00506594

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IT.271.8.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

160000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest zakup agregatów prądotwórczych na potrzeby obrony cywilnej Gminy Brąszewice.
2. Zamówienie dotyczy dwóch agregatów mobilnych oraz jednego agregatu przenośnego.
3. Szczegółowy przedmiot zamówienia opisany został w załączniku nr 6 do SWZ. Zamawiający wymaga dodatkowo:
1) Czas reakcji serwisu na zgłoszoną awarię (podjęcie fizycznych działań naprawczych –maksymalnie 48 godz. w dni robocze w przypadku zgłoszenia awarii w godz. 8.00-16.00
2) Przedmiot umowy należy dostarczyć do siedziby zamawiającego.
3) Ostateczny odbiór agregatów ze spisaniem ostatecznego protokołu technicznego przekazania urządzeń nastąpi w siedzibie Urzędu Gminy w Brąszewicach.
4) Do czasu podpisania ostatecznego protokołu technicznego przekazania przedmiotu zamówienia wszelkie szkody powstałe w trakcie transportu usuwa na swój koszt sprzedający.
5) Wykonawca będzie zobowiązany udzielić Zamawiającemu gwarancji na dostarczony sprzęt min. 36 miesięcy, której bieg rozpoczyna się od daty podpisania protokołu odbioru dostawy.
6) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

256221,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

256221,30 PLN

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brąszewice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brąszewice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.