Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa siedziby Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne

Zamawiający Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne (Ustrzyki Dolne, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa siedziby Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370014490

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Rynek 6

1.4.2.)Miejscowość

Ustrzyki Dolne

1.4.3.)Kod pocztowy

38-700

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ustrzyki.dolne@krosno.lasy.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ustrzykidolne.krosno.lasy.gov.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-46b23520-010d-11ed-8000-d680d39e541a

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00524004

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-11-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00252126/01

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa siedziby Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Budowa siedziby Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, polegająca na budowie budynku administracyjnego i budynku garażowego wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz budowie

parkingu, podziemnego zbiornika przeciwpożarowego o łączne pojemności 200 m3, zbiornika nadziemnego retencyjno-odparowującego o pojemności do 100 m3, przyłącza wodociągowego, przyłącza kanalizacji deszczowej i wodnej przeciwpożarowej, doziemnej instalacji oświetlenia zewnętrznego, doziemnej policznikowej instalacji elektroenergetycznej, usytuowanych na działkach nr ew. 719/4, 559,560/1, 560/2,560/3 i 560/8 w miejscowości Ustjanowa Górna. 2. Szczegółowy opis oraz zakres przedmiotu zamówienia został przedstawiony w dokumentacji projektowej (zał. nr 2 do SWZ), w skład której wchodzą: projekt budowlany, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR). 3. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: 15 620 997,02 zł brutto (wskazana w sekcji 4.1.5. wartość zamówienia jest wartością netto, zawierającą wartość zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP). 4. Zamawiający przewiduje zapłatę wynagrodzenia w częściach na zasadach, opisanych w projektowanych postanowieniach umowy (zał. nr 10 do SWZ). Zamawiający proponuje następujące finansowanie zamówienia: 1) w roku 2022 – na poziomie ok. 18 % kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, 2) w roku 2023 – na poziomie ok. 63 % kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, 3) w roku 2024 na poziomie ok. 19 % kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, Proponowany zakres robót budowlanych do realizacji zgodnie z powyższym finansowaniem zawiera załącznik nr 8 do SWZ pn. „Propozycja harmonogramu rzeczowo-finansowego”

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2023-06-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

24 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ALFA JÓZEF TRYBUS

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7381215616

4.3.3.)Ulica

Dukielska 83B

4.3.4.)Miejscowość

Gorlice

4.3.5.)Kod pocztowy

38-300

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

14306463,56 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2023/BZP 00285235/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-10-07

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zakres robót powierzanych Wykonawcy do realizacji na podstawie aneksu nr 18 (zawartego 07.10.2025), określonych w dokumencie pn. „Protokół konieczności wykonania robót zamiennych „Rezygnacja z wykonania muru oporowego i wykonanie skarp nr 24 z dnia 7 października 2025 roku” nie był przewidziany w dokumentacji projektowej, w oparciu o którą Wykonawca realizuje roboty budowlane w ramach umowy nr 271.2.5.22 zawartej w dniu 23.06.2023 pn. „Budowa siedziby Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne”. Dokumentacja projektowa przewidywała wykonanie muru oporowego. Konieczność wykonania ww. robót jest uzasadniona w sposób obiektywny, ze względów technicznych ponieważ roboty te są konieczne do należytego wykonania zadania inwestycyjnego. Konieczność wykonania robót, stanowiących przedmiot aneksu nr 18, potwierdził inspektor nadzoru inwestorskiego. (Ze względu na brak miejsca w tej sekcji część dalsza opisu przyczyny dokonania zmiany w sekcji VI).

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Roboty zamienne - rezygnacja z wykonania muru oporowego wzdłuż południowej części elewacji budynku i wykonanie skarpowania terenu w miejscu planowanego muru oporowego.
Roboty dodatkowe – roboty dodatkowe z branży elektrycznej był przewidziane w dokumentacji projektowej, ale nie zostały przewidziane w przedmiarze robót, co spowodowało brak ujęcia wyceny tych robót przez Wykonawcę w złożonej ofercie.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

86756,70

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2025/BZP 00428415/01

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Część dalsza opisu przyczyny dokonania zmiany z sekcji 5.3. Zakres robót powierzanych Wykonawcy do realizacji na podstawie niniejszego aneksu, określonych w dokumencie pn. „protokół konieczności wykonania robót dodatkowych „Wykonanie robót dodatkowych z branży elektrycznej nr 25 z dnia 7 października 2025 r.” był przewidziany w dokumentacji projektowej, ale nie zostały przewidziane w przedmiarze robót, co spowodowało brak ujęcia wyceny tych robót przez Wykonawcę w złożonej ofercie. Z uwagi na odpłatny charakter umowy w sprawie zamówienia publicznego, wynikający z przepisu art. 7 pkt 32 ustawy PZP, zachodzi obecnie konieczność przyjęcia rozwiązań, które pozwolą na dokonanie zapłaty wynagrodzenia za prace zrealizowane przez Wykonawcę, niezbędne do osiągnięcia celu umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ustrzyki Dolne.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.