Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 592 156 zł
Umowa zawarta
6 listopada 2025
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 3 592 156 zł – 10 489 469 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowa40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci kan. sanitarnej grawitacyjnej z przyłączami i sięgaczami, kan. tłocznej z przep. ścieków P1,P2,P3,P4 wraz z zas. energ. przepompowni w m. Stanisławów, Lindów, Julianów, gm. Lipie- etap I

Zamawiający Gmina Lipie (Lipie, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci kan. sanitarnej grawitacyjnej z przyłączami i sięgaczami, kan. tłocznej z…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład– Transportowo- Handlowo- Usługowy Stanislaw Krupiński. Wartość umowy: 3 592 156 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina LipieLipie, Śląskieopublikowano 7 listopada 2025
Wartość umowy
3 592 156 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 sierpnia 2025

    Termin ofert: 12 września 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    07 listopada 2025

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład– Transportowo- Handlowo- Usługowy Stanislaw Krupiński (Wrzosowa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 592 155,80 zł (umowę zawarto 6 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 3 592 155,80 zł do 10 489 468,86 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lipie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398304

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Częstochowska

1.5.2.)Miejscowość

Lipie

1.5.3.)Kod pocztowy

42-165

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

343188035

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@uglipie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.lipie.akcessnet.net/index.php?idg=1&id=1&x=1

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.lipie.pl/procurements/37/procurement

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci kan. sanitarnej grawitacyjnej z przyłączami i sięgaczami, kan. tłocznej z przep. ścieków P1,P2,P3,P4 wraz z zas. energ. przepompowni w m. Stanisławów, Lindów, Julianów, gm. Lipie- etap I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e229331f-e220-4108-ba18-669b0e4e37e2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00522367

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00046304/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Budowa sieci kan. san. graw. z przyłączami i sięgaczami, kan. tł. z przepompowniami ścieków P1, P2, P3, P4 wraz z zasilaniem energ. przepompowni w m. Stanisławów, Lindów, Julianów, gm. Lipie- etap I

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Nabór wniosków dla inwestycji B.3.1.1. Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich objętej wsparciem z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
„Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z przyłączami i sięgaczami, kanalizacji sanitarnej tłocznej z przepompowniami ścieków P1, P2, P3, P4 wraz z zasilaniem energetycznym przepompowni w miejscowościach Stanisławów, Lindów, Julianów, gmina Lipie – etap I”
Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej zostanie wykonana z atestowanych rur litych PCV śr. 200/5,9 mm typ S, natomiast przyłącza kanalizacyjne i sięgacze wykonane zostaną z rur litych PCV śr. 160/4,7 mm typ S, rurociąg tłoczny z rur PE100 SDR17 o śr. 110/6,6 mm.
Na kanale grawitacyjnym zabudowane zostaną studnie rewizyjne monolityczno-prefabrykowane betonowe śr. 1000 mm łączone na uszczelki z włazem żeliwnym typu ciężkiego, na kanale tłocznym zabudowane zostaną studnie rewizyjne monolityczno-prefabrykowane betonowe śr. 1200 mm łączone na uszczelki z włazem żeliwnym typu ciężkiego, natomiast na przyłączach studzienki rewizyjne z tworzywa o śr. 425 mm.
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej:
sieć kanalizacji sanitarnej PCV200 mm (odcinki: P1÷SK26, SK1÷SK36, SK27÷SK44, SK35÷SK41, SKistn.÷SR1) o łącznej długości: 1617,90 m, w tym zabudowa na sieci grawitacyjnej: 44 szt. studni betonowych rewizyjnych o śr. 1000 mm;
przyłącza kanalizacyjne PCV160 mm 70 sztuk i sięgacze kanalizacyjne PCV160 mm 19 sztuk o łącznej długości: 832,20 m:
rurociąg tłoczny PE o śr. 110 mm od przepompowni ścieków P1 do studni rozprężnej SR1 o łącznej długości: 1955,50 m, w tym zabudowa na sieci tłocznej: 7 szt. studni betonowych rewizyjnych o śr. 1200 mm i 1 szt. studni rozprężnej z tworzywa o śr. 1000 mm;
przepompownia ścieków o śr. 1500 mm – 1 szt.
W skład przedmiotu zamówienia wchodzi również zgłoszenie zakończenia budowy w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Kłobucku, na które nie wniesiono sprzeciwu w terminie 14 dni od dnia doręczenia zawiadomienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3592155,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

10489468,86 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3592155,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład– Transportowo- Handlowo- Usługowy Stanislaw Krupiński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5731009001

7.3.3)Ulica

Wesoła 13

7.3.4)Miejscowość

Wrzosowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-263

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3592155,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 048 042 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 623 zł3 185 111 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 828 488 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 623 zł
Mediana
1 048 042 zł
Górny kwartyl
3 185 111 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lipie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 592 156 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład– Transportowo- Handlowo- Usługowy Stanislaw Krupiński (Wrzosowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.