"Dostawa drzew i krzewów ozdobnych oraz usługa polegająca na sadzeniu i pielęgnacji drzew i krzewów ozdobnych na terenach zieleni miejskiej – Jesień 2025 - Zadanie XVI"
Zamawiający Zarząd Zieleni Miejskiej (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa drzew i krzewów ozdobnych oraz usługa polegająca na sadzeniu i pielęgnacji drzew…”, wybierając ofertę wykonawcy "ATTIS" Tomasz Obrzut. Wartość umowy: 94 767 zł.
- Wartość umowy
- 94 767 zł
- Liczba ofert
- Brak danych
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=321, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
1 wpis- Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
07 listopada 2025
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy "ATTIS" Tomasz Obrzut (Stara Wieś, Krużlowa Wyżna), mała firma.
- 2
UmowaWartość umowy: 94 767,00 zł (umowę zawarto 31 października 2025 r.).
- 3
TerminOkres realizacji umowy: 14 dni.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 932104838 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | Al. Śląska 1 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Wrocław |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 54-118 |
| 1.5.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL514 - Miasto Wrocław |
| 1.5.7.) | Numer telefonu | +48 71 323 50 00 |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@zzm.wroc.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zzm.wroc.pl |
| 1.6.) | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://zzm-wroc.ezamawiajacy.pl |
| 1.7.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.8.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Środowisko |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | "Dostawa drzew i krzewów ozdobnych oraz usługa polegająca na sadzeniu i pielęgnacji drzew i krzewów ozdobnych na terenach zieleni miejskiej – Jesień 2025 - Zadanie XVI" |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c9182185-1744-4bd4-bf32-af347dbf61a1 |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00521472 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2025-11-07 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Tak |
| 2.9.) | Numer planu postępowań w BZP | 2025/BZP 00043078/34/P |
| 2.10.) | Identyfikator pozycji planu postępowań | 1.3.29 Dostawa drzew i krzewów ozdobnych oraz usługa polegająca na sadzeniu i pielęgnacji drzew i krzewów ozdobnych na terenach zieleni miejskiej – Jesień 2025 - Zadanie XVI |
| 2.11.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.13.) | Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy | Nie |
Sekcja 3Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy |
| 3.1.1.) | Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki | Na podst.art. 214 ust.1 pkt 6 Pzp w post.prowadzonym uprzednio w trybie przetargu nieograniczonego dla zadania XVI nie zostały złożone żadne oferty a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. W związku z brakiem ofert w prowadzonym uprzednio post. w trybie przet.nieograniczonego na „Dostawę drzew i krzewów ozdobnych oraz usługę polegająca na sadzeniu i pielęgnacji drzew i krzewów ozdobnych na terenach zieleni miejskiej – Jesień 2025” dla Zadania XVI (ZP/PN/220/66/2025/DZ) postanowiono o zastosowaniu zamówienia z wolnej ręki. Z uwagi na krajową wartość unieważnionych Zadań XVI i XVII w post. ZP/PN/220/66/2025/DZ (i przy sprawdzeniu że w skali roku budżetowego będzie jeszcze jedno planowane zamówienie do realizacji w procedurze z art. 30 ust 4 ustawy Pzp w tej samej kategorii w trakcie realizacji) – postęp.zostało wszczęte w procedurze krajowej. Z uwagi na brak możliwości wprowadzenia wskazanej powyżej podstawy prawnej wpisany został przepis art.305 pkt 2 Pzp. |
| 3.1.2.) | Identyfikator wcześniejszego postępowania | ocds-148610-f2168953-e20b-4171-8308-a7c9b54163d0 |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Numer referencyjny | ZP/ZWR/220/85/2025/DZ |
| 4.2.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Tak |
| 4.3.1) | Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT) | 78717,00 PLN |
| 4.4.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 4.5.1.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na sadzeniu i rocznej pielęgnacji krzewów, bylin, traw i roślin cebulowych wraz z dostawą materiału roślinnego na terenach zieleni miejskiej we Wrocławiu – Jesień 2025. Zieleń parkowa: Śródmieście III – kieszonka ul. Pomorska/ św. Wincentego. |
| 4.5.3.) | Główny kod CPV | 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych |
| 4.5.4.) | Dodatkowy kod CPV | 03451300-9 - Krzewy 03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady |
Zakończenie postępowania
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania | Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy |
Wykonawca, któremu udzielono zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1.) | Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia | Nie |
| 7.2.) | Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy | Mały przedsiębiorca |
| 7.3.) | Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | |
| 7.3.1) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | "ATTIS" Tomasz Obrzut |
| 7.3.2) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 7342732945 |
| 7.3.3) | Ulica | Stara Wieś 216 |
| 7.3.4) | Miejscowość | Stara Wieś, Krużlowa Wyżna |
| 7.3.5) | Kod pocztowy | 33-325 |
| 7.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 7.3.7.) | Kraj | Polska |
| 7.4.) | Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom? | Nie |
Umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 8.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-31 |
| 8.2.) | Wartość umowy/umowy ramowej | 94767,00 PLN |
| 8.3.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | 14 dni |
| 8.4.) | Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 8Informacje dodatkowe
a) dostawa, sadzenie i prace dodatkowe pod nasadzenia oraz prace dodatkowe budowlane w terminie 14 dni od daty podpisania umowy
b) roczna pielęgnacja gwarancyjna – rok od podpisania protokołu odbioru prac, obejmujących dostawę, nasadzenia i prace dodatkowe pod nasadzenia oraz prace dodatkowe budowlane bez wad.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.