Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
429 270 zł
Umowa zawarta
6 listopada 2025
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 429 270 zł – 677 405 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na plaży miejskiej w Szamocinie

Zamawiający Gmina Szamocin (Szamocin, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na plaży miejskiej w Szamocinie”, wybierając ofertę wykonawcy PPHU BARTPOL SP. Z O.O. Wartość umowy: 429 270 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina SzamocinSzamocin, Wielkopolskie (powiat Chodzieski →)opublikowano 7 listopada 2025
Wartość umowy
429 270 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPHU BARTPOL SP. Z O.O. (Łopienno), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 429 270,00 zł (umowę zawarto 6 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 429 270,00 zł do 677 405,37 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szamocin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791046

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wolności 19

1.5.2.)Miejscowość

Szamocin

1.5.3.)Kod pocztowy

64-820

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminaszamocin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.gminaszamocin.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-728dee94-f9f2-4d78-9585-eeaff8f0e0af

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na plaży miejskiej w Szamocinie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-728dee94-f9f2-4d78-9585-eeaff8f0e0af

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00521317

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00112875/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na plaży miejskiej w Szamocinie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowane w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00388592

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN.7011.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie przewiduje rewitalizację terenu plaży. Wymianę drewnianych desek na pomostach na deski kompozytowe. Wykonanie utwardzonych dojść do pomostów, budynku i strefy piknikowej. Przewidziano rekultywację terenu zielonego. Wzdłuż dojścia do budynku należy nasadzić trawy ozdobne, a w strefie piknikowej projektuje się wykonanie trawnika. Zamontowanie nowych elementów małej architektury: ławek i stołów, stojaków na rowery, koszy, latarni parkowych i zestawu do siatkówki plażowej.
Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera :
- dokumentacja projektowa wraz z przedmiarami – załącznik nr 9,
Dokumentacja dostępna jest na stronie internetowej Zamawiającego https://ezamowienia.gov.pl
Uwaga: Załączone przedmiary robót są dokumentem pomocniczym do wyceny oferty.
Uwaga: Zamawiający wymaga dostawy i montażu małej architektury zgodnej lub tożsamej z dokumentacją projektową ( fotograficzną ).
Uwaga: demontaż wyposażenia tj. małej architektury Zamawiający wykona we własnym zakresie ( demontaż istniejących ławek i stołów – 36 szt., demontaż istniejących stojaków na rowery – 2 szt.).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233140-2 - Roboty drogowe

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

429270,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

677405,37 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

429270,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPHU BARTPOL SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7842530469

7.3.3)Ulica

Łopienno 149

7.3.4)Miejscowość

Łopienno

7.3.5)Kod pocztowy

62-213

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

429270,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szamocin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szamocin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 429 270 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPHU BARTPOL SP. Z O.O. (Łopienno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.