Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Kwota oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 oferty
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa agregatów prądotwórczych wraz z przyczepami transportowymi.

Zamawiający Gmina Lniano (Lniano, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Zakup i dostawa agregatów prądotwórczych wraz z przyczepami transportowymi”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina LnianoLniano, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 6 listopada 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 317 539 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Kwota oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lniano

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351021

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wyzwolenia 7

1.5.2.)Miejscowość

Lniano

1.5.3.)Kod pocztowy

86-141

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL618 - Świecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@lniano.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://lniano.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1197693

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa agregatów prądotwórczych wraz z przyczepami transportowymi.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3fc623da-347e-4139-856a-e325de573843

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00519304

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00048997/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup i dostawa agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00487843

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GŚiZP.271.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa agregatów prądotwórczych wraz z przyczepami transportowymi do siedziby Zamawiającego w ilości:
a) 2 sztuki o mocy 5 kW
b) 5 sztuk o mocy 15 kW
c) 1 sztuka o mocy 60 kW
d) 3 sztuki o mocy 80 kW
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania techniczne, specyfikację oraz zakres wdrożenia Zamawiającego określono w Załączniku nr 1 do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na zakup i dostawę
sprzętu.

4.5.3.)Główny kod CPV

31154000-0 - Bezprzestojowe źródła energii

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Kwota oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31154000-0Bezprzestojowe źródła energii
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 539 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
173 525 zł709 658 zł
Rozstęp międzykwartylowy
536 134 zł
Źródło próbki
CPV 31154000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
173 525 zł
Mediana
317 539 zł
Górny kwartyl
709 658 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lniano prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lniano.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31154000-0 (Bezprzestojowe źródła energii). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.