Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
67 560 zł
Umowa zawarta
4 listopada 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 67 560 zł – 69 294 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas naprawy gwarancyjnej urządzenia bądź udostępnienia urządzenia zastępczego20%Skrócenie czasu aktywacji usługi teleopieki u nowej osoby20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa opasek bezpieczeństwa wraz z usługą elektronicznego całodobowego monitoringu sygnałów alarmowych od osób starszych zwanej teleopieką na potrzeby MOPS w Bielsku-Białej

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa opasek bezpieczeństwa wraz z usługą elektronicznego całodobowego monitoringu…”, wybierając ofertę wykonawcy SiDLY sp. z o.o. Wartość umowy: 67 560 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miejski Ośrodek Pomocy SpołecznejBielsko-Biała, Śląskieopublikowano 5 listopada 2025
Wartość umowy
67 560 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SiDLY sp. z o.o. (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 67 560,00 zł (umowę zawarto 4 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 67 560,00 zł do 69 294,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070810575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Karola Miarki 11

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

(033) 4995600

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mops.bielsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mops.bielsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

mops-bielsko-biala.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa opasek bezpieczeństwa wraz z usługą elektronicznego całodobowego monitoringu sygnałów alarmowych od osób starszych zwanej teleopieką na potrzeby MOPS w Bielsku-Białej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-81f50e83-19ba-4a29-8701-23933dd43b07

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00517324

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00001525/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.9 Dostawa opasek bezpieczeństwa wraz z usługą teleopieki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00439172

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MOPS.DA.3211.12.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

122000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 200 sztuk fabrycznie nowych zestawów do teleopieki (w postaci tzw. opasek bezpieczeństwa – urządzeń do świadczenia usługi opieki na odległość wraz z ładowarkami i dedykowanymi kartami SIM) oraz świadczenie usługi elektronicznego całodobowego monitoringu sygnałów alarmowych od osób starszych – mieszkańców miasta Bielska-Białej powyżej 60 roku życia, zwanej dalej teleopieką.
2. Zakup przedmiotu zamówienia jest dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2025.
3. Funkcje i wybrane parametry techniczne urządzenia:
- musi być fabrycznie nowe,
- musi być produktem bezpiecznym, dopuszczonym do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
- musi być wyposażone w ładowarkę (zasilacz), kabel zasilający oraz wymienną kartę SIM,
- musi posiadać wyświetlacz, który będzie przyjazny dla seniorów tj. przejrzysty, uproszczony interfejs i funkcje zaprojektowane tak, aby korzystanie z niego było łatwe i intuicyjne,
- musi posiadać fizyczny przycisk wezwania pomocy SOS, przycisk SOS służyć będzie użytkownikom ponadto do przełączania funkcji w menu urządzenia,
- musi posiadać możliwość dwustronnej komunikacji głosowej z pracownikiem telecentrum – oznacza to możliwość połączenia bezpośrednio z opaski za pomocą przycisku SOS, możliwość zadzwonienia na opaskę oraz możliwość nasłuchu przez pracownika telecentrum tego, co się dzieje
z użytkownikiem opaski w przypadku sytuacji alarmowej i rozmowę z nim,
- musi posiadać funkcję detektora upadku – funkcja musi być wyzwalana automatycznie w sytuacji upadku użytkownika opaski; opaska powinna wysyłać automatycznie powiadomienie alarmowe do telecentrum oraz inicjować połączenie głosowe,
- musi posiadać czujnik „założona/zdjęta” – informujący o tym fakcie telecentrum,
- musi posiadać możliwość lokalizacji użytkownika opaski,
- musi być obsługiwane w języku polskim tj. użytkownik opaski powinien otrzymywać komunikaty głosowe w języku polskim,
- musi posiadać klasę wodo- i pyłoszczelności min. IP 66,
- musi posiadać usługę pomiaru podstawowych funkcji życiowych tj. pulsu i saturacji w celach poglądowych,
- musi posiadać wymienialną baterię,
- musi być wykonane z tworzywa zapobiegającego zbiciu lub pęknięciu, odpornego na upadek,
- wszystkie części opaski mające kontakt ze skórą muszą być wykonane z materiałów antyalergicznych,
- pasek, na którym znajduje się tarcza urządzenia posiada możliwość regulacji,
- zestaw do teleopieki musi dodatkowo zawierać oryginalną instrukcję obsługi w języku polskim,
- każda opaska musi posiadać unikalny system identyfikacji umożliwiający jej weryfikację tj. numer seryjny i/lub nr IMEI,
- urządzenia muszą być objęte gwarancją przez okres minimum 24 miesięcy..
4. Wykonawca zapewnia prawidłowe działanie sprzętu tj. zapewnia serwis wszystkich elementów składowych zestawu do teleopieki w sytuacji awarii któregokolwiek z nich, obejmujący zarówno naprawę urządzeń jak i wymianę na produkt fabrycznie nowy (w przypadku, gdy naprawa nie jest możliwa), opiekę gwarancyjną oraz wsparcie techniczne przez cały okres obowiązywania umowy.
5. Wykonawca świadczący usługę teleopieki dla użytkowników opasek, utrzymuje telecentrum w gotowości, w całym okresie obowiązywania umowy, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
6. Telecentrum wyposażone jest w technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalające na monitorowanie zgłoszeń SOS przychodzących od podopiecznych, automatyczną identyfikację osoby wzywającej pomocy, kontakt głosowy i przyzywanie natychmiastowej pomocy po otrzymaniu sygnału.
7. Do świadczenia usługi teleopieki – obsługi telecentrum – Wykonawca zatrudni odpowiednio wykwalifikowane osoby tj. posiadające prawo wykonywania zawodu na następujących stanowiskach pracy: ratownika medycznego lub opiekuna medycznego lub pielęgniarki.
8. Wykonawca każdorazowo dokonuje testu łączności urządzenia przed rozpoczęciem świadczenia usługi teleopieki dla danego użytkownika opaski.
9. Wykonawca zobowiązuje się do przeszkolenia pracowników wskazanych przez Zamawiającego z zakresu obsługi urządzenia oraz zasad świadczenia usługi do 14 dni od dnia podpisania umowy.
10. Wykonawca zobowiązuje się do:
a) natychmiastowej identyfikacji osoby wzywającej pomoc oraz do ustalenia przyczyny użycia przycisku i podjęciu decyzji o sposobie udzielenia pomocy seniorowi,
b) telefonicznego udzielenia wsparcia emocjonalnego;
c) powiadomienie wskazanych osób z listy kontaktów;
d) w razie konieczności wezwania odpowiednich służb;
e) telefonicznego nadzorowania przebiegu sytuacji do momentu przybycia wezwanych służb.
11. Wykonawca odpowiada za system, który rejestruje czynności operatorów dotyczące użytkowników, w szczególności datę, czas i treść wprowadzonych lub modyfikowanych zapisów.
12. Wykonawca zapewnia prawidłowość działania i brak zakłóceń podczas nawiązywanych połączeń SOS z urządzenia przez użytkownika.
13. Połączenie SOS z urządzenia musi działać prawidłowo i bez zakłóceń; w przypadku braku zasięgu sieci umożliwiającej utrzymywanie łączności opasek bezpieczeństwa z telecentrum w miejscu zamieszkania użytkownika urządzenia, Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia na swój koszt rozwiązania alternatywnego, zapewniającego możliwość sprawnego komunikowania się opasek z systemem (jeżeli warunki techniczne na takie rozwiązanie pozwolą), np. zmiana operatora karty SIM.
14. Wykonawca wprowadza do bazy danych swojego telecentrum niezbędne dane identyfikujące seniora, jego sytuację zdrowotną oraz listę min. 1 kontaktu wskazanego przez niego lub pracownika ośrodka pomocy społecznej.
15. Dane identyfikujące użytkownika opaski, o których mowa w ust. 14 Wykonawca wprowadza do systemu w ciągu 3 dni roboczych liczonych od momentu ich pozyskania od użytkownika.
16. W przypadku wystąpienia zmiany użytkownika opaski bezpieczeństwa, aktywację usługi u nowej osoby Wykonawca zobowiązany jest wykonać w ciągu …….. dni roboczych (zgodne z deklaracją w ofercie) od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego takiego przypadku. Przypadki zmiany użytkownika dotyczą w szczególności następujących sytuacji: zgonu, zmiany miejsca zamieszkania, umieszczenia w DPS, Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym oraz rezygnacji użytkownika z udziału w Programie, itp.
17. Wykonawca zobowiązuje się do zebrania informacji, w tym o stanie zdrowia, dotyczących osób którym usługi mają zostać świadczone i które zostały wskazane przez Zamawiającego, w zakresie niezbędnym do realizacji tej usługi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
18. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia drogą elektroniczną na wskazany przez Zamawiającego adres e-mail comiesięcznych raportów z wykonywania usługi obejmujących liczbę osób objętych usługą, ilość zgłoszeń seniorów poprzez opaskę oraz rodzaj podjętej interwencji w przypadku wywołania sygnału.

4.5.3.)Główny kod CPV

33196100-1 - Sprzęt dla osób starszych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

67560,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

69294,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

67560,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SiDLY sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7010435677

7.3.3)Ulica

ul. Chmielna 2/31

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-020

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

67560,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33196100-1Sprzęt dla osób starszych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 67 560 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33196100-1 (Sprzęt dla osób starszych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SiDLY sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.