Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
19 600 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena40%Doświadczenie zawodowe trenerów w przeprowadzeniu szkoleń kandydatów do pełnienia funkcji 40%Wykształcenie trenerów20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej w ramach projektu "Wsparcie pieczy zastępczej w Bielsku-Białej"

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej…”, wybierając ofertę wykonawcy Fundacja Rodzina Plus. Wartość umowy: 19 600 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miejski Ośrodek Pomocy SpołecznejBielsko-Biała, Śląskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
19 600 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Fundacja Rodzina Plus (Kraków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 19 600,00 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070810575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Karola Miarki 11

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

(033) 4995600

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mops.bielsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mops.bielsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

mops-bielsko-biala.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej w ramach projektu "Wsparcie pieczy zastępczej w Bielsku-Białej"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d94b1cab-d365-46f6-bed4-f871e4698ada

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414584

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00006512/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.15 Przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn. „Wsparcie pieczy zastępczej w Bielsku-Białej” realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny +), Priorytet: FESL.07.00 Fundusze Europejskie dla społeczeństwa, Działanie: FESL.07.07 – Wsparcie rodziny, dzieci i młodzieży oraz deinstytucjonalizacja pieczy zastępczej

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00326363

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MOPS.DA.252.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

37800,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej w następujący sposób

a) w 2026 roku – przeszkolenie 10 osób podczas 8 spotkań łącznie (52 godziny dydaktyczne), b) w 2027 roku – przeszkolenie 10 osób podczas 8 spotkań łącznie (52 godziny dydaktyczne). 2. Celem szkolenia jest przygotowanie teoretyczne i praktyczne kandydatów na rodzinę zastępczą do sprawowania opieki nad dziećmi, które nie mogą się wychowywać w rodzinie naturalnej zgodnie z zakresem programowym Rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 6 listopada 2023 roku w sprawie szkoleń dla kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej (DZ. U. z 2023 poz. 2452). 3. Wykonawca przeprowadzi szkolenie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy w Bielsku-Białej. Do przeprowadzenia szkolenia Wykonawca wyznaczy zespół szkoleniowy tj. dwóch trenerów posiadających min. 2 – letnie doświadczenie i uprawnienia do szkolenia kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej zaangażowanych na umowę cywilno – prawną / zlecenie w formie szkoleniowej. 4. Wykonawca wykupi licencje dla 2 trenerów na korzystanie z programu szkoleniowego dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej niezawodowej, które uprawniają do przeprowadzenia szkolenia zgodnie z zakresem programowym Rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 6 listopada 2023 roku w sprawie szkoleń dla kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej (Dz. U. z 2023 poz. 2452). 5. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia materiały szkoleniowe niezbędne do przeprowadzenia szkolenia oraz drobny poczęstunek podczas szkolenia (w tym: kawa, herbata, cukier bez ograniczeń, woda 0,5 l na uczestnika, drobne ciasteczka - 10 dkg na uczestnika). 6. Wykonawca po zakończeniu szkolenia wyda świadectwa potwierdzające udział w szkoleniu dla uczestników szkolenia zawierające dane uczestników szkolenia (imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania i okres trwania szkolenia), które przekaże do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Karola Miarki 11, 43-300 Bielsko-Biała) w dwóch egzemplarzach dla każdego z uczestnika szkolenia. 7. Wykonawca po zakończeniu szkolenia będzie uczestniczył w posiedzeniu komisji kwalifikacyjnej celem wydania uczestnikom szkolenia przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Karola Miarki 11 w Bielsku-Białej jako organizatora rodzinnej pieczy zastępczej - zaświadczenia kwalifikacyjnego zgodnie z art. 45 ust.1 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2025 poz. 49).

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

19600,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

19600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

19600,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Fundacja Rodzina Plus

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6793115295

7.3.3)Ulica

Celna 5

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-698

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

19600,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
102 083 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
43 945 zł244 639 zł
Rozstęp międzykwartylowy
200 694 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
43 945 zł
Mediana
102 083 zł
Górny kwartyl
244 639 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 19 600 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80000000-4 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Fundacja Rodzina Plus (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.