Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

"Opracowanie dokumentacji projektowych przebudowy kanalizacji deszczowej"

Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach (Gliwice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowych przebudowy kanalizacji deszczowej”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271062577

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rybnicka 47

1.4.2.)Miejscowość

Gliwice

1.4.3.)Kod pocztowy

44-100

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pwik.gliwice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.pwik.gliwice.pl/index.php

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a506778e-0d25-11ef-9b7e-467806a93518

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00511051

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-11-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00317592

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

"Opracowanie dokumentacji projektowych przebudowy kanalizacji deszczowej"

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1 - „Wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego odwodnienia z retencją wód opadowych i roztopowych oraz integracją z niebiesko-zieloną infrastrukturą dla terenów położonych Dzielnicy Czechowice”

Szczegółowy zakres prac został zawarty w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym:

- ZAŁĄCZNIK nr 6A do SWZ dla Zadania 1,

oraz we wzorze umowy stanowiącym:

- ZAŁĄCZNIK nr 5A do SWZ dla Zadania 1.

Wymagany okres rękojmi: od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy, do czasu wygaśnięcia gwarancji i rękojmi na obiekt wykonany na podstawie opracowanej dokumentacji, jednakże nie dłużej niż 5 lat licząc od daty protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy.

3.9.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

11 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

WATER SERVICE Mariusz Wiewiórski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 2220763095

4.3.3.)Ulica

Zgrzebnioka 8/33

4.3.4.)Miejscowość

Tychy

4.3.5.)Kod pocztowy

43-100

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

158670,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00402566/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-10-06

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawie par. 13 ust. 2 pkt 1) lit. c) Umowy nastąpiła prolongata terminu umownego na dzień 31.10.2025 r. Powodem zawarcia aneksu terminowego był brak zgód na dysponowanie nieruchomością na cele budowlane od osób fizycznych przez co nastąpiła konieczność wykonanie alternatywnego wariantu koncepcji bez zbiornika retencyjnego i ponowne uzyskanie uzgodnienia dla tego rozwiązania.
W nawiązaniu do powyższego w ramach umowy opracowany został program funkcjonalno-użytkowy dla odwodnienia dzielnicy Czechowice (bez zastosowania zbiornika retencyjnego) oraz koncepcja - wersja alternatywna ze zbiornikiem retencyjnym.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W ramach umowy opracowany został program funkcjonalno-użytkowy dla odwodnienia dzielnicy Czechowice (bez zastosowania zbiornika retencyjnego) oraz koncepcja - wersja alternatywna ze zbiornikiem retencyjnym (bez zmiany wynagrodzenia).

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

158670,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.