Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
466 170 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    158 670 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    135 300 zł
    4 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    172 200 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
12 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe projektanta branży sanitarnej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Opracowanie dokumentacji projektowych przebudowy kanalizacji deszczowej"

Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowych przebudowy kanalizacji deszczowej”, wybierając ofertę wykonawcy WATER SERVICE Mariusz Wiewiórski. Łączna wartość umów: 466 170 zł. Złożono 12 ofert.

Łączna wartość umów
466 170 zł
Liczba ofert
12 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 3 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma WATER SERVICE Mariusz Wiewiórski za łącznie 466 170,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 12 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271062577

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rybnicka 47

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pwik.gliwice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pwik.gliwice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pwik_gliwice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Sektor wodny

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Opracowanie dokumentacji projektowych przebudowy kanalizacji deszczowej"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a506778e-0d25-11ef-9b7e-467806a93518

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00402566

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00214322/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowych przebudowy kanalizacji deszczowej dla terenów położonych rejonie ul. Dąbrowskiego, Traugutta,Sowińskiego oraz dla terenów położonych w Dzielnicy Czechowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00317592

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP/6/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

373000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1 - „Wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego odwodnienia z retencją wód opadowych i roztopowych oraz integracją z niebiesko-zieloną infrastrukturą dla terenów położonych Dzielnicy Czechowice”

Szczegółowy zakres prac został zawarty w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym:

- ZAŁĄCZNIK nr 6A do SWZ dla Zadania 1,

oraz we wzorze umowy stanowiącym:

- ZAŁĄCZNIK nr 5A do SWZ dla Zadania 1.

Wymagany okres rękojmi: od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy, do czasu wygaśnięcia gwarancji i rękojmi na obiekt wykonany na podstawie opracowanej dokumentacji, jednakże nie dłużej niż 5 lat licząc od daty protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

4.5.5.)Wartość części

130500,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2 - „Wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy kanalizacji deszczowej w ul. Dąbrowskiego i Traugutta w Gliwicach”

Szczegółowy zakres prac został zawarty w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym:

- ZAŁĄCZNIK nr 6B do SWZ dla Zadania 2,

oraz we wzorze umowy stanowiącym:

- ZAŁĄCZNIK nr 5B do SWZ dla Zadania 2.

Wymagany okres rękojmi: od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy, do czasu wygaśnięcia gwarancji i rękojmi na obiekt wykonany na podstawie opracowanej dokumentacji, jednakże nie dłużej niż 5 lat licząc od daty protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

4.5.5.)Wartość części

114000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 3 -„Wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy kanalizacji deszczowej w ul. Sowińskiego w Gliwicach”

Szczegółowy zakres prac został zawarty w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym:

- ZAŁĄCZNIK nr 6C do SWZ dla Zadania 3,

oraz we wzorze umowy stanowiącym:

- ZAŁĄCZNIK nr 5C do SWZ dla Zadania 3.

Wymagany okres rękojmi: od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy, do czasu wygaśnięcia gwarancji i rękojmi na obiekt wykonany na podstawie opracowanej dokumentacji, jednakże nie dłużej niż 5 lat licząc od daty protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

4.5.5.)Wartość części

128500,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

158670,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

288059,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

158670,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WATER SERVICE Mariusz Wiewiórski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 2220763095

7.3.3)Ulica

Zgrzebnioka 8/33

7.3.4)Miejscowość

Tychy

7.3.5)Kod pocztowy

43-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

158670,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

135300,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

292740,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

135300,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WATER SERVICE Mariusz Wiewiórski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 2220763095

7.3.3)Ulica

Zgrzebnioka 8/33

7.3.4)Miejscowość

Tychy

7.3.5)Kod pocztowy

43-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

135300,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

172200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

293449,71 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

172200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WATER SERVICE Mariusz Wiewiórski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 2220763095

7.3.3)Ulica

Zgrzebnioka 8/33

7.3.4)Miejscowość

Tychy

7.3.5)Kod pocztowy

43-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

172200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Gliwicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 466 170 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WATER SERVICE Mariusz Wiewiórski (Tychy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.