Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość umów
471 794 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    PHU "SUKCES"· Wyśmierzyce
    Wartość umowy
    118 300 zł
    8 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Firma Handlowo-Usługowa DIANA Szczerek Sławomir· Wólka Kłucka
    Wartość umowy
    223 440 zł
    4 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3
    „Węglopasz” Sp. z o.o.· Poznań
    Wartość umowy
    51 014 zł
    5 ofert
  4. Umowa zawarta
    Część 4
    "Węglopasz" Sp. z o.o.· Poznań
    Wartość umowy
    79 040 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
23 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji dostaw cząstkowych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa opału do obiektów gminnych w sezonie grzewczym 2025/2026

Zamawiający Miasto i Gmina Lipsko (Lipsko, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa opału do obiektów gminnych w sezonie grzewczym 2025/2026”, wybierając 4 wykonawców. Łączna wartość umów: 471 794 zł. Złożono 23 oferty.

Zamawiający: Miasto i Gmina LipskoLipsko, Mazowieckie (powiat Lipski →)opublikowano 31 października 2025
Łączna wartość umów
471 794 zł
Liczba ofert
23 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: PHU "SUKCES" (część 1); Firma Handlowo-Usługowa DIANA Szczerek Sławomir (część 2); „Węglopasz” Sp. z o.o. (część 3); "Węglopasz" Sp. z o.o. (część 4).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 471 794,05 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 23 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Lipsko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223340

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 Maja 2

1.5.2.)Miejscowość

Lipsko

1.5.3.)Kod pocztowy

27-300

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@lipsko.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lipsko.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.lipsko.eu

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa opału do obiektów gminnych w sezonie grzewczym 2025/2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c8876e63-f281-48d2-be39-8c2ee2ed7c61

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00509472

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00111270/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup i dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00456081

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGS. 271.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

420013,86 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zakup i dostawa pelletu drzewnego workowanego z przeznaczeniem do kotłowni szkolnych na terenie gminy Lipsko tj

Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku i Zespołu Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej, w klasyfikacji zgodnej z certfikatem EN plus A1, o następujących parametrach: − surowiec: drewno z drzew iglastych lub liściastych lub stanowiący mieszankę drzew iglastych i liściastych, bez domieszki innych substancji jak np. kleje, lepisze czy utwardzacze oraz biomasa niedrzewna w postaci słomy, łupin słonecznika, itp. − wartość kaloryczna – między 17 a 19 MJ/kg − wilgotność < 10% − zawartość popiołu < 0,7% − zawartość siarki maks. 0,03% − gęstość nasypowa > 600 kg/m3 − długość granulatu - od 5 do 31,5 mm − średnica granulatu - 6 mm − zgodność z normą EN 14961-2 2. Przewidywana ilość dostarczonego pelletu wyniesie 65 ton.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.)Wartość części

103577,11 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.)Wartość części

167331,57 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

4.5.5.)Wartość części

51219,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

4.5.5.)Wartość części

81951,24 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

118300,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

162298,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

118300,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHU "SUKCES"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 670967051

7.3.3)Ulica

Mickiewicza

7.3.4)Miejscowość

Wyśmierzyce

7.3.5)Kod pocztowy

26-811

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

118300,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

223440,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

253134,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

223440,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowo-Usługowa DIANA Szczerek Sławomir

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

290484177

7.3.4)Miejscowość

Wólka Kłucka

7.3.5)Kod pocztowy

26-080

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

223440,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

51014,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

85626,45 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

51014,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„Węglopasz” Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 670223340

7.3.3)Ulica

Piątkowska 149/6

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-648

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

51014,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

79039,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

111090,82 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

79039,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"Węglopasz" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 302786863

7.3.3)Ulica

Piątkowska 149/6

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-648

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

79039,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Lipsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 471 794 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHU "SUKCES" (Wyśmierzyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.