Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
172 200 zł
Umowa zawarta
21 października 2025
Okres realizacji
do 17 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 172 200 zł – 199 890 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie Inspektora nadzoru branży sanitarnej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z budową odcinka wodociągowego (etap I) oraz remontem ulic gminnych (ul. Grunwaldzka, ul. Batorego, ul. Kościuszki)

Zamawiający Gmina Ścinawa (Ścinawa, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z budową…”, wybierając ofertę wykonawcy ENVI KONSULTING s. c. Marek Gazda, Lucyna Stecuła. Wartość umowy: 172 200 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina ŚcinawaŚcinawa, Dolnośląskie (powiat Lubiński →)opublikowano 31 października 2025
Wartość umowy
172 200 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ENVI KONSULTING s. c. Marek Gazda, Lucyna Stecuła (Brzeg), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 172 200,00 zł (umowę zawarto 21 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 172 200,00 zł do 199 890,01 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 17 lipca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŚCINAWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647564

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 17

1.5.2.)Miejscowość

Ścinawa

1.5.3.)Kod pocztowy

59-330

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@scinawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.scinawa.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://scinawa.ezamawiajacy.pl/pn/scinawa/demand/227095/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową sieci kanalizacji sanitarnej
wraz z budową odcinka wodociągowego (etap I) oraz remontem ulic gminnych
(ul. Grunwaldzka, ul. Batorego, ul. Kościuszki)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d2beff01-b86e-4253-8936-83227d98de13

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00509372

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00102891/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad nad budową sieci kanalizacji sanitarnej wraz z budową odcinka wodociągowego (etap I) oraz remontem ulic gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 (FEDS 2021-2027)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00371035

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia są Usługi związane z pełnieniem nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi i zarządzaniem kontraktem (umową) na roboty budowlane. Usługa będzie obejmować w szczególności wykonywanie obowiązków Inspektora nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami prawa obowiązującego w Polsce, w szczególności prawa budowlanego.
Ponadto Wykonawca będzie odpowiedzialny za:
 obsługę systemu informatycznego do monitorowania i rozliczania robót budowlanych, który zostanie dostarczony przez Zamawiającego,
 organizowanie rad budowy,
 sporządzanie notatek ze spotkań, raportów, protokołów konieczności itp.,
 sporządzanie raportów, rozliczenie rzeczowe i finansowe umowy na roboty budowlane (wskazanie wydatków kwalifikowanych w ramach dofinansowania).

4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

172200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

199890,01 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

172200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ENVI KONSULTING s. c. Marek Gazda, Lucyna Stecuła

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 747-191-75-75

7.3.3)Ulica

Jana Brzechwy 3

7.3.4)Miejscowość

Brzeg

7.3.5)Kod pocztowy

49-305

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

172200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-17

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
184 750 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
49 927 zł371 889 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 963 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
49 927 zł
Mediana
184 750 zł
Górny kwartyl
371 889 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ścinawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ścinawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 172 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ENVI KONSULTING s. c. Marek Gazda, Lucyna Stecuła (Brzeg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.