Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
168 006 zł
Umowa zawarta
22 października 2025
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 168 006 zł – 291 510 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec – etap III

Zamawiający Gmina Skórzec (Skórzec, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec – etap III”, wybierając ofertę wykonawcy Jan Dąbrowski Zakład Elektryczny. Wartość umowy: 168 006 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina SkórzecSkórzec, Mazowieckieopublikowano 31 października 2025
Wartość umowy
168 006 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 września 2025

    Termin ofert: 30 września 2025 10:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 października 2025

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Jan Dąbrowski Zakład Elektryczny (Dąbrówka-Ług), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 168 005,70 zł (umowę zawarto 22 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 168 005,70 zł do 291 510,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Skórzec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Siedlecka 3

1.5.2.)Miejscowość

Skórzec

1.5.3.)Kod pocztowy

08-114

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@gminaskorzec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gminaskorzec.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-671cde3d-8314-4ec2-aa4f-7ae9776d2f9c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec – etap III

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-671cde3d-8314-4ec2-aa4f-7ae9776d2f9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00507817

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038972/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00423249

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.12.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Skórzec w ramach następujących zadań

1) zadanie nr 1: Budowa sieci elektroenergetycznej poniżej 1kV – sieć kablowego oświetlenia ulicznego ze słupami oświetleniowymi w miejscowości Czerniejew, obejmujące: - budowę słupów oświetleniowych stalowych – 5 szt. (o numerach 1-1, 1-2, 1-3, 1-4 i 2-2); - budowę kablowej linii oświetlenia ulicznego YAKXS 4x25 (od istniejącego słupa 2-1 do projektowanego słupa 2-2) 2) zadanie nr 2: Budowa sieci elektroenergetycznej poniżej 1 kV– sieć kablowego oświetlenia ulicznego ze słupami oświetleniowymi, szafką SOK oraz przyłączem zasilającym w miejscowości Czerniejew (Olszynka I), obejmujące: - budowę kablowej linii oświetlenia ulicznego YAKXS 4x25- 147 m/ 177 m; - budowę słupów oświetleniowych stalowych z oprawami LED – 5 szt.; - budowę szafki SOK zasilająco-sterującej oświetlenia kablowego – 1 szt.; - budowę przyłącza zasilającego szafkę SOK – kabel YAKXS 4x25- 8 m/ 14 m. 3) zadanie nr 3: Budowa sieci elektroenergetycznej poniżej 1 kV– napowietrznej linii oświetlenia ulicznego ze słupami oświetleniowymi zasilanej przyłączem kablowym w miejscowości Czerniejew (Olszynka II), obejmujące: - budowę stanowisk słupowych linii oświetleniowej – 10 szt.; - montaż linii napowietrznej AsXSn 2x25 – 360 m / 370 m; - montaż opraw LED – 10 szt.; - budowę przyłącza kablowego do SON kablem YAKXS 4x25 – 2 m / 7 m; - montaż szafki SON – 1 szt. 4) Zadanie nr 4: Budowa sieci elektroenergetycznej poniżej 1 kV– napowietrznej linii oświetlenia ulicznego ze słupami oświetleniowymi w miejscowości Dąbrówka Stany, ul. Kornacka, obejmujące: - montaż słupów oświetleniowych typu E – 5 szt. (od słupa 1/UG do słupa 5/UG włącznie); - montaż opraw LED – 5 szt.; - montaż linii oświetlenia ulicznego AsXSn 2x25 (od słupa 1/UG do słupa 5/UG). 2. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w projektach budowlanych i Szczegółowej Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ. Uwaga: - w odniesieniu do zadania nr 1 dokumentacja projektowa obejmuje szerszy zakres rzeczowy. Zakresem zamówienia objęte są tylko roboty wskazane w ust. 1 pkt 1 III rozdziału SWZ.. - w odniesieniu do zadania nr 4 dokumentacja projektowa obejmuje szerszy zakres rzeczowy. Zakresem zamówienia objęte są tylko roboty wskazane w ust. 1 pkt 4 III rozdziału SWZ.. Przedmiot zamówienia należy wykonać w terminie do 5 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym do 15.12.2025 r. należy wykonać i zafakturować roboty budowlane w ramach zadania nr 1 do kwoty 16.400,00 zł).

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

168005,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

291510,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

168005,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Jan Dąbrowski Zakład Elektryczny

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8211351350

7.3.3)Ulica

Skórzecka

7.3.4)Miejscowość

Dąbrówka-Ług

7.3.5)Kod pocztowy

08-114

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

168005,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
298 805 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 242 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
212 592 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 242 zł
Mediana
298 805 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skórzec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skórzec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 168 006 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Jan Dąbrowski Zakład Elektryczny (Dąbrówka-Ług). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.