Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
988 796 zł
Umowa zawarta
29 października 2025
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 988 796 zł – 1 243 896 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

REMONT DROGI GMINNEJ NR 270984K MĘCINA WIELKA „ZIEMBA” W MIEJSCOWOŚCI MĘCINA WIELKA, W KM 0+000 - 0+460 I REMONT DROGI GMINNEJ NR 270950K OWCZARY „GÓRA” W MIEJSCOWOŚCI OWCZARY, W KM 6+646– 7+446

Zamawiający Gmina Sękowa (Sękowa, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „REMONT DROGI GMINNEJ NR 270984K MĘCINA WIELKA „ZIEMBA” W MIEJSCOWOŚCI MĘCINA WIELKA, W KM…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "GODROM" Sp. z o.o. Wartość umowy: 988 796 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina SękowaSękowa, Małopolskie (powiat Gorlicki →)opublikowano 29 października 2025
Wartość umowy
988 796 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 października 2025

    Termin ofert: 17 października 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 października 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "GODROM" Sp. z o.o. (Gorlice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 988 796,11 zł (umowę zawarto 29 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 988 796,11 zł do 1 243 895,52 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SĘKOWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892682

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sękowa 252

1.5.2.)Miejscowość

Sękowa

1.5.3.)Kod pocztowy

38-307

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

(18) 3519066

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urszulap@sekowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.sekowa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1185649

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

REMONT DROGI GMINNEJ NR 270984K MĘCINA WIELKA „ZIEMBA”
W MIEJSCOWOŚCI MĘCINA WIELKA, W KM 0+000 - 0+460
I REMONT DROGI GMINNEJ NR 270950K OWCZARY „GÓRA” W MIEJSCOWOŚCI OWCZARY, W KM 6+646– 7+446

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-adc31bcf-48ca-4987-9c99-fa77703a3ce3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00504398

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00012914/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Remont drogi gminnej nr 270984K Męcina Wielka „Ziemba” w miejscowości Męcina Wielka, w km 0+000 - 0+460 i remont drogi gminnej nr 270950K Owczary „Góra” w miejscowości Owczary, w km 6+646 – 7+446

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00455066

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZ.271.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1366097,73 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie dróg w następującym zakresie

1) Remont drogi gminnej nr 270984K Męcina Wielka „Ziemba” w miejscowości Męcina Wielka, w km 0+000 - 0+460 nr dz. ewid. 129 Zakres robót obejmuje: a) roboty rozbiórkowe (0+000 – 0+460), b) profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne (0+000 – 0+460), c) wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kamienia łamanego wraz ze stabilizacją cementem (0+000 – 0+460), d) wykonanie górnej warstwy podbudowy z kamienia łamanego (0+000 – 0+460), e) mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową nawierzchni (0+000 – 0+460), f) wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej warstwa wiążąca gr. 6 cm (0+000 – 0+460), g) wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej warstwa ścieralna gr.4 cm (0+000 – 0+460), h) oczyszczenie rowów z namułu, i) wykonanie obustronnych poboczy szer. 0,5 m (0+000 – 0+460) wraz z uzupełnieniem zjazdów. 2) Remont drogi gminnej nr 270950K Owczary „Góra” w miejscowości Owczary, w km 6+646 – 7+446, nr dz. ewid. 1287 i 1309 Zakres robót obejmuje: a) roboty rozbiórkowe (6+646 – 7+446), b) profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne (6+646 – 7+446), c) wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kamienia łamanego wraz ze stabilizacją cementem (6+646 – 7+446), d) wykonanie górnej warstwy podbudowy z kamienia łamanego (6+646 – 7+446), e) mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową nawierzchni (6+646 – 7+446), f) wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej warstwa wiążąca gr. 6 cm (6+646 – 7+446), g) wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej warstwa ścieralna gr.4 cm (6+646 – 7+446), h) oczyszczenie rowów z namułu, i) wykonanie obustronnych poboczy szer. 0,5 m ( 6+646 – 7+446) wraz z uzupełnieniem zjazdów. 1.2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają: 1) Sytuacja – droga Męcina Wielka „Ziemba” – zał. nr 1 do SWZ, 2) Sytuacja – droga Owczary „Góra” – zał. nr 2 do SWZ, 3) Przekrój typowy poprzeczny – droga Męcina Wielka „Ziemba” – zał. nr 3 do SWZ, 4) Przekrój typowy poprzeczny – droga Owczary „Góra” – zał. nr 4 do SWZ, 5) Przedmiar robót – droga Męcina Wielka „Ziemba” – zał. nr 5 do SWZ, 6) Przedmiar robót – droga Owczary „Góra” – zał. nr 6 do SWZ, 7) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – zał. nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

988796,11 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1243895,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

988796,11 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "GODROM" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

491932915

7.3.3)Ulica

Zakole 9

7.3.4)Miejscowość

Gorlice

7.3.5)Kod pocztowy

38-300

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

988796,11 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sękowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sękowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 988 796 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "GODROM" Sp. z o.o. (Gorlice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.