ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Stworzenie strefy turystyczno-wypoczynkowej w Sułkowicach

Zamawiający Gmina Iwanowice (Iwanowice Włościańskie, Małopolskie) prowadził postępowanie „Stworzenie strefy turystyczno-wypoczynkowej w Sułkowicach”. Termin składania ofert minął 10 grudnia 2025, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina IwanowiceIwanowice Włościańskie, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 29 października 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 300 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 grudnia 2025, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji (w miesiącach)40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji (w miesiącach) 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Stworzenie strefy turystyczno-wypoczynkowej w Sułkowicach.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Iwanowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555832

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ojcowska 11

1.5.2.)Miejscowość

Iwanowice Włościańskie

1.5.3.)Kod pocztowy

32-095

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@iwanowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.iwanowice.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Stworzenie strefy turystyczno-wypoczynkowej w Sułkowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-38283c5b-9c7d-4e42-aa0b-66f1eb98a4f4

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00504364

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 numer naboru FEMP.07.02-IZ.00-072/24 Priorytet FEMP.07 Fundusze europejskie dla wspólnot lokalnych, działanie FEMP.07.02 ZIT - Wsparcie oddolnych inicjatyw na obszarach miejskich.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-38283c5b-9c7d-4e42-aa0b-66f1eb98a4f4

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-38283c5b-9c7d-4e42-aa0b-66f1eb98a4f4

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowe określenie wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarto w rozdziale 7 SWZ, tj. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z wykonawcami, przekazywania oświadczeń lub dokumentów.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Szczegółowe określenie zasad związanych z obowiązkiem informacyjnym RODO zawarto w rozdziale 19 SWZ, tj. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych wykonawców

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Szczegółowe określenie zasad związanych z obowiązkiem informacyjnym RODO zawarto w rozdziale 19 SWZ, tj. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych wykonawców

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IGKR.271.1.26.2025.MK

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Stworzenie strefy turystyczno-wypoczynkowej w Sułkowicach” Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
- Wykonanie robót przygotowawczych i ziemnych w tym roboty pomiarowe, wykonanie robót ziemnych związanych z niwelacją terenu, wykonanie przekopów, wykopów pod urządzenia oraz pozostałą infrastrukturę wraz z załadunkiem i wywozem materiału z wykopu.
- budowę oświetlenia zewnętrznego w tym wykonanie robót ziemnych związanych z kopaniem rowów dla kabli, ułożeniem kabli oraz rur ochronnych. Montaż i stawianie słupów oświetleniowych, montaż przewodów oraz opraw oświetleniowych, wykonanie badań i pomiarów linii kablowej, instalacji uziemiającej oraz natężenia oświetlenia
- budowę tężni solankowej w tym Wykonanie zbrojonej płyty fundamentowej pod tężnie, dostawa wraz z montażem kompletnej tężni solankowej nie wymagającej podłączenia instalacji do zewnętrznych źródeł mediów, zasilanej panelami fotowoltaicznymi.
- dostawę i montaż obiektów małej architektury w tym dostawa i montaż małej architektury takiej jak: ławki z oparciem oraz bez oparcia, ławki z bali drewnianych, kosze na śmieci do segregacji, stojaki na rowery. Dostawa i montaż urządzeń zabawowych: zestaw zabawowy dla dzieci młodszych, zestaw zabawowy dla dzieci starszych, sześciokąt wielofunkcyjny. Dostawa i montaż urządzeń zabawowych edukacyjnych takich jak: panel muzyczno sensoryczny, głuchy telefon, eko-memory, zegar słoneczny, naukowy HEX, kompas, kołyska newtona, film animowany, układ okresowy, dzwony rurowe, armata powietrzna, smogo-memory, warsztat majsterkowicza. Dostawa i montaż urządzeń fitness.
- budowę ogrodzenia dla urządzeń sanitarnych z pergolą w tym wykonanie muru ogrodzeniowego oraz budowa pergoli o konstrukcji drewnianej wraz z dostawą dwóch toalet przenośnych, w tym jednej dostosowanej do osób z niepełnosprawnościami,
- wykonanie nawierzchni i utwardzeń w obrębie działki w tym wykonanie utwardzeń w obrębie działki budowlanej. Osadzenie obrzeży oraz wykonanie nawierzchni żwirowej oraz z tłucznia na chodnikach oraz dojściach. Wykonanie nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej na placu zabaw, nawierzchni drewnianej z desek na arboretum. Wykonanie utwardzeń z kamienia łamanego oraz aranżacja terenu głazami kamiennymi. W ramach kosztów niniejszego zadania przewidziano wszelkie prace niezbędne do prawidłowej realizacji takie jak: profilowanie koryta, zagęszczenie podłoża, warstwy odsączające z piasku, podbudowy z kruszywa łamanego oraz wykonanie nawierzchni,
- wykonanie nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych i miejsc postojowych wykonanie utwardzeń w obrębie działki budowlanej dotyczące budowy infrastruktury drogowej tj. wykonania ciągu pieszo-jezdnego z siedmioma miejscami postojowymi w tym jednego dla osób niepełnosprawnych. Profilowanie koryta i zagęszczanie podłoża, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, nawierzchnia z kostki brukowej betonowej,
- budowa altany z grillem w tym przygotowanie i montaż zbrojenia konstrukcji, wykonanie stop fundamentowych, wykonanie altany o konstrukcji drewnianej z grillem, pokrytej gontem.
- wykonanie nasadzeń zieleni w tym plantowanie powierzchni gruntu, dostawa z rozścieleniem ziemi urodzajnej, wykonanie trawników oraz nasadzeń zieleni niskiej oraz wysokiej (drzew oraz krzewów)

4.2.6.)Główny kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji (w miesiącach)

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu.
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) sytuacja ekonomiczna lub finansowa: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, iż:
a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenie działalności jest krótszy to w tym okresie, wykonał co najmniej: 3 roboty budowlane o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł brutto każda, obejmujące swym zakresem budowę lub remont (modernizację):
- obiektów sportowo-rekreacyjnych
- obiektów sportowo-rekreacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
- obiektów rekreacyjnych
- obiektów rekreacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
- boiska lub boisk sportowych
- boiska lub boisk sportowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą
- obiektów rekreacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
- placów zabaw
W przypadku gdy zakres wymieniony powyżej stanowił infrastrukturę towarzyszącą lub niedominujący zakres dla innego rodzaju zadania, Zamawiający uzna warunek za spełniony.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu :
1) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3 - 6 (w zakresie wskazanym w załączniku nr 4 do SWZ). Wzór oświadczenia podany jest w załączniku nr 8 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu :
1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zobowiązany będzie do wniesienia najpóźniej w dniu podpisania umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny oferty całkowitej podanej w ofercie..
Wszelkie informacje dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały opisane w rozdziale 15 SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści przełożonej w niniejszym postępowaniu oferty, na podstawie której dokonano wybór wykonawcy, w przypadkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-12-08 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-12-08 09:20

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111291-4Roboty w zakresie zagospodarowania…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
206 895 zł426 469 zł
Rozstęp międzykwartylowy
219 574 zł
Źródło próbki
CPV 45111291· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
206 895 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
426 469 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.12.2025, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Iwanowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iwanowice Włościańskie.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.