Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
611 834 zł
Umowa zawarta
28 października 2025
Okres realizacji
do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 611 834 zł – 1 060 016 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%GWARANCJA40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

,,Remont drogi gminnej nr 109993 L od km 0+041,59 do km 1+744,12 w miejscowości Bończa’’, gmina Kraśniczyn

Zamawiający Gmina Kraśniczyn (Kraśniczyn, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „,,Remont drogi gminnej nr 109993 L od km 0+041,59 do km 1+744,12 w miejscowości Bończa’’,…”, wybierając ofertę wykonawcy P W SADEX JANUSZ SADLIK. Wartość umowy: 611 834 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina KraśniczynKraśniczyn, Lubelskie (powiat Krasnostawski →)opublikowano 28 października 2025
Wartość umowy
611 834 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P W SADEX JANUSZ SADLIK (SITNO), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 611 833,98 zł (umowę zawarto 28 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 611 833,98 zł do 1 060 015,85 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRAŚNICZYN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110197954

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki, 21

1.5.2.)Miejscowość

Kraśniczyn

1.5.3.)Kod pocztowy

22-310

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ugkrasniczyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugkrasniczyn.bip.e-zeto.eu/index.php

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a003c2e-9afb-4547-be27-663eaed9026c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

,,Remont drogi gminnej nr 109993 L od km 0+041,59 do km 1+744,12 w miejscowości Bończa’’, gmina Kraśniczyn

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a003c2e-9afb-4547-be27-663eaed9026c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00500513

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00050826/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont drogi gminnej nr 109993 L od km 0+041,59 do km 1+744,12 w miejscowości Bończa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00444458

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

611833,98 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Inwestycja obejmie : ,,Remont drogi gminnej nr 109993 L od km 0+041,59 do km 1+744,12 w miejscowości Bończa’’, działka nr 1396. Zakres opracowania obejmuje remont istniejącej nawierzchni poprzez wykonanie remontu górnych warstw
konstrukcyjnych z betonu asfaltowego AC11s oraz warstwy wiążącej - wyrównawczej z betonu asfaltowego AC 16w na odcinku od km 0+041,59 do km 1+206 oraz remont nawierzchni utwardzonej kruszywem związanym cementem na odcinku od km 1+206 do km 1+744,12. Remontem objęto także remont istniejących poboczy gruntowych na odcinku od km 0+000 do km 1+206.
Zestawienie powierzchni objętych opracowaniem:
remontowana nawierzchnia bitumiczna 5804,0 m2
remontowana nawierzchnia z mieszanki związanej 2708,7 m2
remontowane pobocza gruntowe 1746,6 m2
ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH
Projekt branży drogowej obejmuje swym zakresem następujące rodzaje robót:
• przygotowanie terenu,
• frezowanie istniejącej nawierzchni,
• profilowanie istniejącego podłoża,
• remont poboczy,
• roboty nawierzchniowe,
• roboty porządkowe.
Roboty budowalne polegające na remoncie drogi gminnej nie wpływają na jej parametry i nie zmieniają jej charakterystycznych parametrów użytkowych ani technicznych. Roboty nie wymagają zmiany granic pasa drogowego. Roboty polegają na odtworzeniu stanu istniejącego.
Materiały pochodzące z rozbiórek będą rozdysponowane zgodnie z zapisami Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

7

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

611833,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1060015,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

611833,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P W SADEX JANUSZ SADLIK

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9220003057

7.3.3)Ulica

KOLONIA SITNO 84

7.3.4)Miejscowość

SITNO

7.3.5)Kod pocztowy

22-424

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

611833,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamawiający informuje, że zamówienie jest współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2025

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kraśniczyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraśniczyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 611 834 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P W SADEX JANUSZ SADLIK (SITNO). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.