Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: OST Andrzej Juszczyks.c

Wartość umowy
20 664 zł
Umowa zawarta
27 października 2025
Okres realizacji
3 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 20 664 zł – 30 565 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ZAKUP SPRZĘTU POMIAROWEGO i INFORMATYCZNEGO ORAZ OPROGRAMOWANIA NA ROK 2025 DLA POWIATU ŚREDZKIEGO

Zamawiający Powiat Średzki (Środa Śląska, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „ZAKUP SPRZĘTU POMIAROWEGO i INFORMATYCZNEGO ORAZ OPROGRAMOWANIA NA ROK 2025 DLA POWIATU…”, wybierając ofertę wykonawcy OST Witold Marczak s.c. Wartość umowy: 20 664 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat ŚredzkiŚroda Śląska, Dolnośląskie (powiat Średzki →)opublikowano 27 października 2025
Wartość umowy
20 664 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: OST Witold Marczak s.c. (Wrocław), wspólnie z: OST Andrzej Juszczyks.c.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 20 664,00 zł (umowę zawarto 27 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 20 664,00 zł do 30 564,52 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ŚREDZKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934762

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wrocławska 2

1.5.2.)Miejscowość

Środa Śląska

1.5.3.)Kod pocztowy

55-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

713968919

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiat-sredzki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-sredzki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-sredzki.ezmawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ZAKUP SPRZĘTU POMIAROWEGO i INFORMATYCZNEGO ORAZ OPROGRAMOWANIA NA ROK 2025 DLA POWIATU ŚREDZKIEGO

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-083464aa-daee-41cc-ae54-c9c090e697e0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00498582

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00435924

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZPO.272.22.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

97561 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.5.)Wartość części

17479,67 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

SPRZĘT KOMPUTEROWY

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.5.)Wartość części

77642,28 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

20664 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

30564,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

20664 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
OST Witold Marczak s.c.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: OST Andrzej Juszczyks.c.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8943224792

7.3.3)Ulica

Ostrowskiego

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

53-238

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

20664 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
394 616 zł
Próbka: 132 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
137 056 zł971 457 zł
Rozstęp międzykwartylowy
834 401 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
137 056 zł
Mediana
394 616 zł
Górny kwartyl
971 457 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Średzki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Środa Śląska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 20 664 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OST Witold Marczak s.c. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.