Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
245 000 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    245 000 zł
    2 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja samochodu40%Gwarancja stacji ładowania40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa doposażenia Elektroniki i Elektryki: samochodu elektrycznego i stacji ładowania do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym

Zamawiający Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczyńskiego (Opoczno, Łódzkie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Zakup i dostawa doposażenia Elektroniki i Elektryki: samochodu elektrycznego i stacji…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 245 000 zł. Złożono 5 ofert.

Łączna wartość umów
245 000 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 245 000,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczyńskiego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648439

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kwiatowa 1a

1.5.2.)Miejscowość

Opoczno

1.5.3.)Kod pocztowy

26-300

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 741 49 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia_publiczne@opocznopowiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.opocznopowiat.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7b499476-5292-4311-8785-ba9a73746aed

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa doposażenia Elektroniki i Elektryki: samochodu elektrycznego i stacji ładowania do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7b499476-5292-4311-8785-ba9a73746aed

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00497754

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00059269/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Zakup doposażeniapracowni szkolnych - samochód elektryczny, stacja ładowania

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„WSPIERAMY PRZYSZŁOŚĆ ZAWODOWĄ 2 - PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W POWIATOWYM CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W MROCZKOWIE GOŚCINNYM” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00385954

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IiZP.272.14.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Samochód elektryczny:
samochód osobowy
rodzaj paliwa: elektryczny
dwusilnikowy napęd
tempomat, asystent prędkości, hamowanie awaryjne.
ekran - min. 10" wyświetlacz wersja polska
Rok produkcji: 2024-2025r.-auto fabrycznie nowe
zasięg: minimum 500km
prędkość maksymalna – minimum 175km/h
masa: min 2000kg
długość/szerokość(bez lusterka bocznego)/wysokość: min 4650/1850/1620 mm
skrzynia biegów – automatyczna
minimum 5 osobowy min. moment obrotowy 310Nm,
min.moc 160kW
czujniki parkowania, kamera 360, tempomat, wykrywanie zmęczenia kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych,
okres gwarancji na baterię: 36 miesięcy lub 150000 km.

4.5.3.)Główny kod CPV

34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.5.)Wartość części

231736,45 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Stacja ładowania
Stacja ładowania kpl.
W zestawie słupek do ładowania kpl.
Kpl. przewodów do uruchomienia.
Obsługa: język polski i angielski
Ładowanie min.21 kW zawierająca wyświetlacz LCD
Czytnik kart RFID, włącznik /blokada/. Zabezpieczony przewód.
Wskaźnik podłączenia zasilania.
Regulacja mocy.
Przewód min. 6m.
Karta RFID uruchamianie - ładowanie tylko dla posiadaczy – 2 szt.
Hak-odwieszka na przewód
Wtyka podłączeniowa bezpieczna
Dostawa kpl. stacji do podłączenia
Gwarancja m.in. 24 m-ce.

4.5.3.)Główny kod CPV

31158100-9 - Ładowarki do baterii

4.5.5.)Wartość części

3926,12 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

245000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

258915,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

245000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Plichta Electric Auto

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9581724855

7.3.3)Ulica

ul. Lubowidzka 50

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-174

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

245000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wszystkie oferty złożone w tej części postępowania podlegały odrzuceniu

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144900-7Pojazdy elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
309 350 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
188 850 zł749 098 zł
Rozstęp międzykwartylowy
560 248 zł
Źródło próbki
CPV 34144900· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
188 850 zł
Mediana
309 350 zł
Górny kwartyl
749 098 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczyńskiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opoczno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 245 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144900-7 (Pojazdy elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Plichta Electric Auto (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.