Roboty budowlane w ramach projektu pn. „Działania ochrony przyrody metodami gospodarki leśnej i inne działania prowadzone na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego w 2025 roku oraz badania naukowe"
Zamawiający Gorczański Park Narodowy (Niedźwiedź, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Roboty budowlane w ramach projektu pn. Działania ochrony przyrody metodami gospodarki…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 640 430 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
11 wpisów- Ogłoszenie
24 lutego 2025
Termin ofert: 11 marca 2025 09:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
08 maja 2025
3 oferty5 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
09 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
09 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
01 września 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
27 października 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
27 października 2025
- Wykonanie umowy
27 października 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
18 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
20 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
20 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gorczański Park Narodowy |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 122461287 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Poręba Wielka 590 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Niedźwiedź |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-735 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL218 - Nowosądecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (18) 33 17 207 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gpn@gorcepn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.gorczanskipark.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f3feeee6-4e04-4d48-9cc9-3f4edc78c2e8 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00497721 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-10-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00118011 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Roboty budowlane w ramach projektu pn. „Działania ochrony przyrody metodami gospodarki leśnej i inne działania prowadzone na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego w 2025 roku oraz badania naukowe" |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Wymiana pokryć dachowych 7 obiektów miejsc biwakowych: Trusiówka i Oberówka. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-06-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 45 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Marcin Gut |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8732903148 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Pleśna 87 |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 33-171 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 155140,22 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00222999/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-10-06 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Rozszerzenie prac budowlanych, które nie modyfikują ogólnego charakteru umowy oraz nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Naprawa komina dymowego w obiekcie punktu poboru opłat Trusiówka |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 4491,96 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 159632,18 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.