Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 546 807 zł
Umowa zawarta
24 października 2025
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 1 546 807 zł – 2 631 187 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę infrastruktury na potrzeby pieszych na terenie Gminy Raniżów

Zamawiający Gmina Raniżów (Raniżów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę infrastruktury na potrzeby pieszych na terenie…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno Drogowego M-Via Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 1 546 807 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina RaniżówRaniżów, Podkarpackie (powiat Kolbuszowski →)opublikowano 24 października 2025
Wartość umowy
1 546 807 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno Drogowego M-Via Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Nisko), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 546 807,16 zł (umowę zawarto 24 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 1 546 807,16 zł do 2 631 187,39 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RANIŻÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581689

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 6

1.5.2.)Miejscowość

Raniżów

1.5.3.)Kod pocztowy

36-130

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.bober@ranizow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.ranizow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ranizow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę infrastruktury na potrzeby pieszych
na terenie Gminy Raniżów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-88bf746d-9286-40e9-8601-665604a1ce10

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00494824

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00052206/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa chodników przy drogach powiatowych i gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 „Poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę infrastruktury na potrzeby pieszych na terenie Gminy Raniżów” nr FEPK.04.03-IŻ.00-0019/24, współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr „FEPK.04 Mobilność i łączność” programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00418279

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN.271.19.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie chodników przy drogach powiatowych i gminnych o sumarycznej długości 1 585,28 mb. Zakres obejmuje 3 zadania:
Zadanie nr 1. Przebudowa drogi powiatowej nr 1206R Wola Raniżowska przez wieś w km 2+060 - 2+767 w zakresie budowy chodnika dla pieszych w miejscowości Wola Raniżowska – 707mb
Zadanie nr 2. Budowa chodnika dla pieszych wzdłuż drogi powiatowej w km 0+030,50 do 0+122,50 w Raniżowie /prawa strona/ wraz z budową oświetlenia i niezbędną infrastrukturą techniczną oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1207R Raniżów – Poręby Wolskie polegająca na budowie chodnika dla pieszych w km 0+120 – 0+531,50 w Raniżowie /prawa strona/ wraz
z budową oświetlenia drogowego – 501 mb
Zadanie nr 3. Przebudowa drogi gminnej ul. Kasztanowej w zakresie budowy chodnika w km 0+000,00 – 0+377,28 w m. Raniżów – 377,28 mb

4.5.3.)Główny kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1546807,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2631187,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1546807,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno Drogowego M-Via Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8652573938

7.3.4)Miejscowość

Nisko

7.3.5)Kod pocztowy

37-400

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1546807,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233222-1Roboty budowlane w zakresie układan…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
484 925 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
287 876 zł867 877 zł
Rozstęp międzykwartylowy
580 001 zł
Źródło próbki
CPV 45233222· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
287 876 zł
Mediana
484 925 zł
Górny kwartyl
867 877 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Raniżów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Raniżów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 546 807 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno Drogowego M-Via Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Nisko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.