Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
356 700 zł
Umowa zawarta
23 października 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 356 700 zł – 385 426 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dachu na budynku użyteczności publicznej w Klimaszewnicy

Zamawiający Gmina Radziłów (Radziłów, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dachu na budynku użyteczności publicznej w Klimaszewnicy”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Handlowo-Usługowa "MAG-BUD" Piotr Lipski. Wartość umowy: 356 700 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina RadziłówRadziłów, Podlaskie (powiat Grajewski →)opublikowano 24 października 2025
Wartość umowy
356 700 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 września 2025

    Termin ofert: 17 września 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 października 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Handlowo-Usługowa "MAG-BUD" Piotr Lipski (Grajewo), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 356 700,00 zł (umowę zawarto 23 października 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 356 700,00 zł do 385 425,70 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RADZIŁÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450669737

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. 500-lecia 14

1.5.2.)Miejscowość

Radziłów

1.5.3.)Kod pocztowy

19-213

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminaradzilow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.radzilow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4998a655-06e5-4945-ab11-5aa8135dff2e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dachu na budynku użyteczności publicznej w Klimaszewnicy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4998a655-06e5-4945-ab11-5aa8135dff2e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00494151

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00030936/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa dachu na budynku użyteczności publicznej w Klimaszewnicy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00402756

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

In.271.18.2025 AM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i nadbudowa dachu na budynku użyteczności publicznej OSP w Klimaszewnicy położonego w Klimaszewnicy nr 89, gm. Radziłów.
3.2. Zakres prac budowlanych:
1) prace rozbiórkowe i demontażowe – demontaż istniejących płyt betonowych spadkowych stropodachu oraz warstw izolacji termicznej na istniejącej płycie stropowej,
2) prace murarskie – wykonanie ścian szczytowych wieńca w poziomie poddasza, ocieplonych styropianem, wykończone tynkiem cienkowarstwowym,
3) prace ciesielskie – stawianie więźby dachowej,
4) prace pokryciowe – położenie blachy stalowej na rąbek stojący, ocieplenie wełną mineralną, położenie folii paroizolacyjnej, obróbki blacharskie i orynnowanie; zakres robót nie obejmuje układania płyt gipsowo-kartonowych;
5) przeniesienie syreny OSP na dach budynku,
6) wykonanie wejścia na poddasze z zewnątrz budynku wraz z drabiną pionową stalową,
7) wykonanie okna połaciowego z funkcją wyłazu dachowego.
3.3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia jest dostępny na załączonej do SWZ dokumentacji projektowej. Załączony przedmiar ma charakter pomocniczy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261213-0 - Kładzenie dachów metalowych

45261410-1 - Izolowanie dachu

45262690-4 - Remont starych budynków

45321000-3 - Izolacja cieplna

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45443000-4 - Roboty elewacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

356700 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

385425,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

356700 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowo-Usługowa "MAG-BUD" Piotr Lipski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450196760

7.3.3)Ulica

ul. Nowo-Osiedle 11

7.3.4)Miejscowość

Grajewo

7.3.5)Kod pocztowy

19-200

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

356700 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261100-5Wykonywanie konstrukcji dachowych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
520 353 zł
Próbka: 43 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 963 zł770 081 zł
Rozstęp międzykwartylowy
526 118 zł
Źródło próbki
CPV 45261· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 963 zł
Mediana
520 353 zł
Górny kwartyl
770 081 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radziłów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radziłów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 356 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261100-5 (Wykonywanie konstrukcji dachowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Handlowo-Usługowa "MAG-BUD" Piotr Lipski (Grajewo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.