Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa fabrycznie nowej ładowarko – koparki samobieżnej z podwoziem kołowym w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Zamawiający Gmina Byczyna (Byczyna, Opolskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa fabrycznie nowej ładowarko – koparki samobieżnej z podwoziem kołowym w ramach…”.

Zamawiający: Gmina ByczynaByczyna, Opolskie (powiat Kluczborski →)opublikowano 23 października 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 398 150 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Byczyna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 53141299300000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Byczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

46-220

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@byczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.byczyna.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1193073

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa fabrycznie nowej ładowarko – koparki samobieżnej z podwoziem kołowym w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-05b27976-17e7-44a1-9534-b412725b0ff9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00492927

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00000510/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Dostawa fabrycznie nowej ładowarko – koparki samobieżnej z podwoziem kołowym w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00472952

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OŚ.271.16.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą fabrycznie nowej (wyprodukowanej nie wcześniej niż w 2025 r.) ładowarko – koparki samobieżnej z podwoziem kołowym.
2. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieuszkodzony, nieobciążony prawami osób trzecich oraz powinien spełniać normy bezpieczeństwa.
3. Miejsce dostawy pojazdu: Centrum Integracji Społecznej CISPOL w Polanowicach, Polanowice nr 94, woj. Opolskie,
4. Koparko-ładowarka musi spełniać warunki techniczne określone w obowiązujących w Polsce przepisach prawa dla pojazdów wolnobieżnych poruszających się po drogach publicznych oraz warunki określone w przepisach prawnych dla Unii Europejskiej. Dostarczony pojazd musi posiadać świadectwo homologacji i wymagane dokumenty (w szczególności instrukcję obsługi w języku polskim, książkę gwarancyjną, zaświadczenie o przeprowadzeniu badań technicznych) umożliwiające rejestrację pojazdu.
5. Wykonawca w cenie oferty zobowiązany jest uwzględnić instruktaż, dotyczący obsługi koparko-ładowarki, minimum 2 osób wskazanych przez Zamawiającego, który należy przeprowadzić w dniu dostawy pojazdu
6. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
- Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia - Załącznik nr 3 do SWZ,
- Projekt umowy – Załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

43260000-3 - Koparki, czerparki i ładowarki, i maszyny górnicze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Dnia 23 października 2025 nastąpiło otwarcie ofert w przedmiotowym postępowaniu. Do postępowania wpłynęły trzy oferty:
1. TOMBET Sp. z o.o.
Huta Szklana 80; 64-761 Krzyż Wielkopolski 492 000,00
2. „EWPA” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Poznańska 152, 62-052 Komorniki 515 247,00
3. UNI-TRUCK SP Z O.O. AL. ZJEDNOCZENIA 128, 65-120 zielona góra 546 120,00

Zamawiający poinformował, iż na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 423 921,00 zł.

Równocześnie Zamawiający informuje, iż nie posiada środków budżetowych na zwiększenie wyżej wskazanych kwot do wysokości oferty z najniższą ceną. W związku z tym, zgodnie z art. 255 pkt 3) PZP Zamawiający zmuszony jest unieważnić postępowanie.

Mając na uwadze powyższe należy uznać, iż decyzja Zamawiającego jest zgodna ze stanem faktycznym
i prawnym przedmiotowego postępowania. W oparciu o obowiązujące przepisy Zamawiający był zobowiązany do podjęcia decyzji o unieważnieniu postępowania.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43260000-3Koparki, czerparki i ładowarki, i m…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
398 150 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
290 066 zł458 474 zł
Rozstęp międzykwartylowy
168 408 zł
Źródło próbki
CPV 43260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
290 066 zł
Mediana
398 150 zł
Górny kwartyl
458 474 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Byczyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Byczyna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43260000-3 (Koparki. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.