Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
94 872 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest: - część I - Medycyna pracy: wykonywanie badań laboratoryjnych dotyczących funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej z zakresu medycyny pracy zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr
    Wartość umowy
    66 670 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest: - część II – Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców wykonywanie badań laboratoryjnych na potrzeby osób przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanow
    Wartość umowy
    28 202 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena76%Liczba placówek świadczenia usługi24%Cena100%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług laboratoryjnych dla funkcjonariuszy i pracowników z zakresu medycyny pracy oraz na potrzeby osób przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku -dorośli mężczyźni

Zamawiający Podlaski Oddział Straży Granicznej imienia gen. dyw. Henryka Minkiewicza z siedzibą w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług laboratoryjnych dla funkcjonariuszy i pracowników z zakresu medycyny…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 94 872 zł. Złożono 6 ofert.

Łączna wartość umów
94 872 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: DIAGNOSTYKA S.A (część 1); BIAŁOSTOCKIE CENTRUM ANALIZ MEDYCZNYCH Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 94 872,40 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Podlaski Oddział Straży Granicznej imienia gen. dyw. Henryka Minkiewicza z siedzibą w Białymstoku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050440036

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. gen. J. Bema 100

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-370

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.7.)Numer telefonu

(85)71-45-181

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.posg@strazgraniczna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.podlaski.strazgraniczna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://posg.ezamawiajacy.pl/pn/POSG/demand/233608/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług laboratoryjnych dla funkcjonariuszy i pracowników z zakresu medycyny pracy oraz na potrzeby osób przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku -dorośli mężczyźni

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6ab46a7a-65ba-43f3-b92d-700129361671

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00490654

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00120602/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.11 Usługi laboratoryjne

medycyna pracy i SOdC Białystok

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Część II - Zamówienie publiczne jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, nr projektu FAMI.03.01-IZ.00-0001/24 „Organizowanie powrotów przymusowych oraz powrotów dobrowolnych” oraz projektu FAMI.01.01- IZ.00-0002/24 „Wzmocnienie infrastruktury i procedur azylowych”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00440028

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

37/ZP/SZ/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

108717,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
- część I - Medycyna pracy: wykonywanie badań laboratoryjnych dotyczących funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej z zakresu medycyny pracy zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1a do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

85145000-7 - Usługi świadczone przez laboratoria medyczne

4.5.5.)Wartość części

74890,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
- część II – Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców wykonywanie badań laboratoryjnych na potrzeby osób przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1b do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

85145000-7 - Usługi świadczone przez laboratoria medyczne

4.5.5.)Wartość części

33827,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

66670,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

76670,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

66670,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DIAGNOSTYKA S.A

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6751265009

7.3.3)Ulica

ul. prof. Michała Życzkowskiego 16

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-864

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Warszawie - Kał nosicielstwo SS (trzykrotne oznaczenie)
Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Ełku - Kał nosicielstwo SS (trzykrotne oznaczenie)
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie - Kał nosicielstwo SS (trzykrotne oznaczenie)
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach - Kał nosicielstwo SS (trzykrotne oznaczenie)

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

66670,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

28202,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

28787,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

28202,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BIAŁOSTOCKIE CENTRUM ANALIZ MEDYCZNYCH Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9661889742

7.3.3)Ulica

ul. Choroszczańska 24

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-732

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

ALAB Laboratoria - HBV-DNA (metoda ilościowa), HCV-RNA (metoda ilosciowa), HIV test potwierdzenia/ HIV met. PCR-jakościowo - test potwierdzenia

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

28202,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 14

Informacje dodatkowe

Termin wykonania zamówienia: część I: rok od dnia 25.11.2025r., część II: rok od dnia 25.10.2025r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Podlaski Oddział Straży Granicznej imienia gen. dyw. Henryka Minkiewicza z siedzibą w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 94 872 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85145000-7 (Usługi świadczone przez laboratoria medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DIAGNOSTYKA S.A (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.