Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
ORLEN TERMIKA SILESIA· Jastrzebie Zdrój
Umowa zawarta
25 września 2025
Okres realizacji
od 1 października 2025 do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa energii cieplnej dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląkim na okres od 01.10.2025r. do 30.09.2026r.

Zamawiający Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim (Wodzisław Śląski, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii cieplnej dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląkim na…”, wybierając ofertę wykonawcy ORLEN TERMIKA SILESIA. Wartość całego ogłoszenia wynikowego: 227 979 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
227 979 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 października 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ORLEN TERMIKA SILESIA (Jastrzebie Zdrój).

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 października 2025 r. do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000729422

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 39

1.5.2.)Miejscowość

Wodzisław Śląski

1.5.3.)Kod pocztowy

44-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@tischner-wodzislaw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.tischner-wodzislaw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-588d7490-55cd-4615-b0a5-e76a56e593a1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa energii cieplnej dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląkim na okres od 01.10.2025r. do 30.09.2026r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-588d7490-55cd-4615-b0a5-e76a56e593a1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00490061

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043016/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa ciepła z sieci ciepłowniczej do budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 39

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Obiekt zamawiającego, do którego ma być dostarczone ciepło, jest podłączony do sieci ciepłowiniczej ORLEN TERMIKA SILESIA S.A. ul. Rybnicka 6c, 44-335 Jastrzebie Zdrój. Jest to jedyny podmiot, który na dzień dzisiejszy wystepuje na lokalnym rynku ciepłowniczym, z punktu widzenia i usytułowania zamawiajacego. Tym samym nie ma możliwości zlecenia realizacji innemu wykonawcy. Ze wzgledów obiektywnych, niezależnych od zamawiajacego, ORLEN TERMIKA SILESIA S.A. jest jedynym wykonawcą, który może zrealizować podmiotowe świadczenia. Biorąc pod uwagę istniejacy fakt oraz konieczność dalszego prawidłowego funkcjonowania, należy uznać, że zostały spełnione przesłanki zastosowania trybu z wolnej reki na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art.214 ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019r.. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2024r. poz 1320) zwanej dalej "ustawą PZP"

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZSP.26.39.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

198173,57 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energi cieplnej na okres od 01.10.2025r. do 30.09.2026r. dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląkim ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 39 obejmująca swoim zakresem dydtrybucję oraz sprzedaż energii cieplnej. Dostawa energii cieplnej zasilajacej obiekty na potrzeby CO wynosi 0,200MW

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

227979,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ORLEN TERMIKA SILESIA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

272711500

7.3.3)Ulica

Rybnicka 6c

7.3.4)Miejscowość

Jastrzebie Zdrój

7.3.5)Kod pocztowy

44-335

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

227979,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-10-01 do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
543 495 zł16 589 966 zł
Rozstęp międzykwartylowy
16 046 471 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
543 495 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
16 589 966 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wodzisław Śląski.
W ogłoszeniu o wyniku wskazano 227 979 zł dla całego ogłoszenia. Bez jednoznacznego rozbicia na części tej kwoty nie traktujemy jako ceny jednej wybranej oferty ani wartości umowy konkretnego wykonawcy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ORLEN TERMIKA SILESIA (Jastrzebie Zdrój). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.